OBVESTILO: Uporabnike pitne vode iz Razlagovega brega na Čatežu ob Savi obveščamo, da je danes, 19. 7. 2024, do predvidoma 13.30 ure motena dobava pitne vode zaradi popravila okvare na vodovodnem omrežju.

Uporabnike pitne vode iz ulice Ob potoku v Brežicah obveščamo, da bo v ponedeljek, 22. 7. 2024, med 7.00 in 10.00 uro motena dobava pitne vode zaradi vzdrževalnih del na vodovodnem omrežju.

Objavljeno je obvestilo o racionalni rabi pitne vode na območju VS Bizeljsko in Križe.

DO PREKLICA ODVOZ BIOLOŠKIH ODPADKOV NA DOLOČENIH OBMOČJIH OBČINE BREŽICE IZJEMOMA V POPOLDANSKEM ČASU
Uporabnike obveščamo, da bomo do nadaljnjega, zaradi okvare komunalnega vozila, odvoz bioloških odpadkov na določenih območjih občine Brežice izvajali v popoldanskem času.
Lepo prosimo, da zabojnike pustite na prevzemnih mestih dlje kot običajno (vsaj do 22. ure) oz. da pred vračilom na mesto preverite, če je zabojnik izpraznjen.

Kakovost pitne vode – obveščanje javnosti in analizni izvidi

Kakovost pitne vode v Brežicah
Izvajalec oskrbe s pitno vodo skozi vse leto opravlja zdravstveni nadzor in ohranja kakovost pitne vode na najvišjem nivoju. Notranji nadzor kakovosti pitne vode se izvaja po načelih sistema HACCP, ki predvideva spremljanje stanja pitne vode od zajetja do pip uporabnika. Notranji nadzor kakovosti pitne vode po pogodbi izvaja pristojna organizacija z akreditiranimi laboratoriji s primerno opremo. Izvaja pa se tudi zunanji nadzor, ki ga zagotavlja Ministrstvo za zdravje, izvaja pa ga javni zdravstveni zavod. V okviru vzorčenja se izvaja redno, občasno in kontrolno vzorčenje, pri čemer se izvedejo mikrobiološke ter fizikalno – kemijske analize.

V primeru morebitnih zdravstveno neustreznih vzorcev smo s strani obeh zavodov o tem nemudoma obveščeni in lahko izvedemo ukrepe za zagotovitev zdravstvene ustreznosti pitne vode, skladno z zakonodajo ter pravočasno obvestimo uporabnike o morebitnem tveganju za zdravje. O izvajanju notranjega in zunanjega nadzora se vsako leto sestavi Letno poročilo o pitni vodi, katero je javno objavljeno.

Izmerjene vrednosti parametrov pitne vode iz Priloge 1 Uredbe za oskrbo s pitno vodo (Uradni list RS, št. 61/2023)  za leto 2023 so objavljeni tukaj.