3. julij - mednarodni dan brez vrečke

2898 3. julija obeležujemo mednarodni dan brez vrečk, ki je nastal v okviru iniciative Svet brez vrečk. Ta si prizadeva za drastično zmanjšanje uporabe plastičnih vrečk za enkratno uporabo. Tudi v Sloveniji je statistika zaskrbljujoča.  Ali ste  vedeli, da Slovenec na leto v povprečju uporabi med 150 in 300 plastičnih vrečk in da jih na odpadu v Sloveniji konča kar 30 milijonov?

Nasveti za zmanjšanje uporabe plastičnih vrečk:
  • majhne nakupe spravite v žep ali torbico,
  • vedno imejte pri roku nakupovalno torbo, vrečko iz blaga ali košaro,
  • recite brezplačnim vrečkam: NE, HVALA,
  • za zelenjavo ali sadje uporabite pralne vrečke ali če se le da nalepite ceno neposredno na sadež.
Še več zanimiv dejstev si lahko preberete na tej povezavi.

Direktor Komunale Brežice Aleksander Zupančič in avtorica projekta Petra Grajžl sta priznanje pr

Komunala Brežice z najboljšim projektom na področju dela z zaposlenimi

Objava: 16.11.2017

Komunala Brežice je letos prejela že drugi laskavi naziv s področja dela z zaposlenimi pri nas.

voda

Obvestilo za porabnike pitne vode iz dela naselja Rigonce pri Dobovi ( od h. št. 1-21)

Objava: 16.11.2017

Obveščamo, da bo danes, 16. 11. 2017, do 15. ure, zaradi nujnih vzdrževalnih del na glavnem vodu, motena oskrba s pitno vodo.

NoFaucetWater

Obvestilo za obiskovalce pokopališča

Objava: 15.11.2017

Zaradi bližajočih nizkih temperatur smo zaprli vodo v fontanah.

Odprtje nove vodne vrtine Glogov Brod

Objava: 14.11.2017

Naše podjetje je skupaj z Občino Brežice, ki je investirala v novo vodno vrtino, predstavilo pomembno pridobitev na področju dolgoročnega zagotavljanja pitne vode v brežiški občini.

Zajeta slika

Evropski teden zmanjševanja odpadkov

Objava: 08.11.2017

Od 18.11. 2017 do 26.11. 2017 poteka Evropski teden zmanjševanja odpadkov. Takratna znana Prinesi-odnesi bo popolnoma v znamenju zmanjševanja odpadkov in spodbujanja k ponovni uporabi.