Danes praznujemo drugi materinski dan - dan matere Zemlje

zem Vsako leto 22. aprila obeležujemo svetovni dan Zemlje. Tema letošnje 51. obletnice je Obnovimo našo Zemljo. V ospredju so opozorila pred posledicami podnebnih sprememb in uničevanjem okolja. Tako kot lansko leto bo tudi letošnje praznovanje bolj digitalno.

Letošnji dan Zemlje nas nagovarja, da lahko preprečimo katastrofe podnebnih sprememb in uničenja našega naravnega okolja. Ob vodilu, naj obnovimo planet, je postavljenih pet stebrov obnove, in sicer saditev dreves, hrana in okolje, globalno čiščenje, klimatska pismenost in globalni izziv za Zemljo.

Vir: http://znanost.sta.si/2891782/letosnji-51-dan-zemlje-s-pozivom-po-obnovitvi-zemlje

prinesi odnesi plakat

PRINESI ODNESI odpira svoja vrata

Objava: 01.07.2021

VABLJENI NA TRŽNICO BREŽICE

nevarni-odpadki

Napovednik: AKCIJA ZBIRANJA NEVARNIH ODPADKOV

Objava: 04.05.2021

Lokacija: parkirišče NC Intermarket, 8. 5. 2021

nagelj

Voščilo za 1. maj

Objava: 26.04.2021

Iskrene čestitke vsem občankam in občanom.