Delavnica »Kompostiranje« na Osnovni šoli dr.Jožeta Toporišiča Dobova

DSC_0010 Danes smo sodelavke Komunale Brežice na osnovni šoli dr. Jožeta Toporišiča izvedle delavnico, na kateri so se učenci 5. razreda spoznali s pomembnostjo kompostiranja. Najprej so poslušali predavanje o tem, kaj kompostiranje sploh je, zakaj je koristno, kako pripravimo in vzdržujemo kompostnike ter kakšne so možnosti, če nimamo prostora za postavitev kompostnika.
Otroci so tako izvedeli, da je kompostiranje okolju prijazna predelava organskih odpadkov, ki pripomore k varovanju okolja.

Dobili so nekaj praktičnih nasvetov, kam kompostnik postaviti (na prostor, zaščiten pred neposrednimi sončnimi žarki ter vetrom, tla morajo biti odcedna), da ga je potrebno prezračevati, vsebino premešavati. Vsem mikroorganizmom, ki delajo v našem kompostniku, je potrebno zagotoviti čim boljše pogoje za delovanje – pravilno razmerje hrane, vlage in zraka.

Sledil je še praktični del, ko so otroci iz palčk za sladoledne lučke izdelovali svoje male kompostnike. Za delo je bilo potrebno kar nekaj potrpežljivosti in natančnosti. Nastali so odlični izdelki, ki bodo otroke spominjali na današnjo delavnico. Vse pridobljene informacije jim bodo mogoče služile kot navdih za postavitev takšnega kompostnika tudi na domačem vrtu.

DSC_0021DSC_0022DSC_0026DSC_0028DSC_0032DSC_0034DSC_0045DSC_0056DSC_0067DSC_0077DSC_0085

Bodimo varuhi okolja