Ekološki projekt "Ohranimo čisto okolje" zaključen

Osnovna šola Bizeljsko, 6. razred, zmagovalci eko kviza (3) Projekt Ohranimo čisto okolje, ki se že tretje leto izvaja na vseh osnovnih šolah ter vrtcih v občini, so otroci sprejeli z navdušenjem. Do sedaj je v različnih aktivnostih sodelovalo že več kot 5.000 otrok. Na številnih delavnicah in predavanjih smo jih seznanili z različnimi vrstami odpadkov in njihovo potjo od nastanka do odpada, o pomenu kompostiranja, pitne vode in ponovne uporabe stvari. Predšolski otroci lahko čar skrbi za okolje spoznavajo ob zabavni eko pobarvanki, ki smo jo na brežiški komunali izdelali posebej zanje. Osnovnošolci so lahko sodelovali pri okrasitvi novoletne smreke z recikliranimi izdelki in v natečaju Plastična vrečka si ne zasluži všečka. Posebne aktivnosti smo zanje izvedli tudi v sklopu svetovnega dneva voda in Zemlje. Otroci šestih in sedmih razredov iz kar petih osnovnih šol v občini pa so prav nestrpno pričakovali naš eko kviz, na katerega so se odlično pripravili. Pokazali so skoraj da brezhibno znanje s področja ločevanja odpadkov ter varčevanja energije in tudi vode. Verjamem, da osvojeno znanje dan za dnem prenašajo tudi v prakso in s tem kažejo odgovornost do našega planeta. Zmagovalca tokratnega kviza, za katerega smo na komunali pripravili prav posebno učno gradivo, sta 6. razred iz OŠ Bizeljsko in 7. razred OŠ Maksa Pleteršnika Pišece.
Sicer smo pa prvo med komunalnimi podjetji, ki smo je odločili za sistematično in tudi sistemsko vključevanje v učni proces osnovnošolskih otrok. Vse naše aktivnosti smo jim približali z različnimi pedagoškimi praksami, jih vključili v letni učni načrt in poskrbeli za izdelavo učnega gradiva ter uvedbo letnega preizkusa znanja na ravni vseh šol v občini.

Osnovna šola Maksa Pleteršnika Pišece, 7. razred, zmagovalci eko kviza

DWS_Water

Javno naročilo

Objava: 16.09.2019

Prevzem in obdelava bioloških odpadkov

obrazec_upn_qr_koda_placilni_nalog_spodaj_100_kos_v_zavitku_BCUPNQR100_1

Aktualna obvestila s hrbtne strani položnice

Objava: 10.09.2019

Vabljeni k branju.

UPN POLOŽNICA

Aktualne novice s hrbtne strani položnice

Objava: 08.07.2019

Ne zamudite aktualnih novic

Naši osnovnošolci pravi eko junaki in bodoči varuhi narave

Objava: 24.06.2019

Zmaga je šla v Globoko.

Zopet dokazali da smo INOVATIVNI

Objava: 31.05.2019

V okviru projekta Best of the Best AmCham Slovenija smo s podjetjem Agitavit Solutions zmagali v sklopu INOVATIVNOST.