Ekološki projekt "Ohranimo čisto okolje" zaključen

Osnovna šola Bizeljsko, 6. razred, zmagovalci eko kviza (3) Projekt Ohranimo čisto okolje, ki se že tretje leto izvaja na vseh osnovnih šolah ter vrtcih v občini, so otroci sprejeli z navdušenjem. Do sedaj je v različnih aktivnostih sodelovalo že več kot 5.000 otrok. Na številnih delavnicah in predavanjih smo jih seznanili z različnimi vrstami odpadkov in njihovo potjo od nastanka do odpada, o pomenu kompostiranja, pitne vode in ponovne uporabe stvari. Predšolski otroci lahko čar skrbi za okolje spoznavajo ob zabavni eko pobarvanki, ki smo jo na brežiški komunali izdelali posebej zanje. Osnovnošolci so lahko sodelovali pri okrasitvi novoletne smreke z recikliranimi izdelki in v natečaju Plastična vrečka si ne zasluži všečka. Posebne aktivnosti smo zanje izvedli tudi v sklopu svetovnega dneva voda in Zemlje. Otroci šestih in sedmih razredov iz kar petih osnovnih šol v občini pa so prav nestrpno pričakovali naš eko kviz, na katerega so se odlično pripravili. Pokazali so skoraj da brezhibno znanje s področja ločevanja odpadkov ter varčevanja energije in tudi vode. Verjamem, da osvojeno znanje dan za dnem prenašajo tudi v prakso in s tem kažejo odgovornost do našega planeta. Zmagovalca tokratnega kviza, za katerega smo na komunali pripravili prav posebno učno gradivo, sta 6. razred iz OŠ Bizeljsko in 7. razred OŠ Maksa Pleteršnika Pišece.
Sicer smo pa prvo med komunalnimi podjetji, ki smo je odločili za sistematično in tudi sistemsko vključevanje v učni proces osnovnošolskih otrok. Vse naše aktivnosti smo jim približali z različnimi pedagoškimi praksami, jih vključili v letni učni načrt in poskrbeli za izdelavo učnega gradiva ter uvedbo letnega preizkusa znanja na ravni vseh šol v občini.

Osnovna šola Maksa Pleteršnika Pišece, 7. razred, zmagovalci eko kviza

Bodimo varuhi okolja