OBVESTILO: Na tej povezavi najdete Poročilo o kakovosti pitne vode na vodovodnih sistemih v našem upravljanju za leto 2018.

Informacije s hrbtne strani položnice

SPOROČANJE STANJA NA VODOMERU V MESECU SEPTEMBRU 2018

Stanje na vodomeru nam lahko sporočite na elektronski naslov: stanje.stevca@komunala-brezice.si ali po telefonu: 07 620 92 50 do vključno 25. 9. 2018.

VEČJA UPORABA VODE MED POLETJEM

Poleti je predvsem v sušnih obdobjih poraba vode nekoliko večja. Priporočamo, da spremljate porabo in v skladu z zgornjim sporočilom mesečno sporočate stanje na vodomeru, da boste imeli obračunano dejansko porabo vode in ne bo prihajalo do razlik zaradi prenizke akontacije.
Hkrati pa svetujemo, da v času daljšega dopusta in odsotnosti z doma zaprete vodo za vodomerom, da ne bi v tem času prišlo do kakšne okvare in prekomerne rabe vode.

UREJENOST OKOLICE EKOLOŠKIH OTOKOV

V zadnjem času se v okolici ekoloških otokov pojavljajo večje količine odpadkov, ki tja NE SODIJO (mešani komunalni odpadki, mali gospodinjski aparati, odpadna embalaža v rumenih vrečah ipd.) in na ta način nastajajo vedno nova črna odlagališča. Z željo po čisti okolici uporabnike vljudno prosimo, da na ekološke otoke (v zabojnike, ne zraven njih) odlagajo samo tiste odpadke, ki tja sodijo! Če opazite koga, ki nepravilno odlaga odpadke, nas o tem obvestite oz. obvestite Medobčinski inšpektorat – skupni Prekrškovni organ na telefonsko številko 07 49 81 381.

NOVOST - SPLETNI PORTAL eKomunalko

Uporabnike obveščamo, da ja na naši spletni strani www.komunala-brezice.si možnost prijave v spletni portal eKomunalko za celovit pregled nad odjemnimi mesti, in tudi za vnos novega stanja vodomera.

ODVOZ GREZNIČNIH GOŠČ

V septembru bomo odvoz grezničnih gošč izvajali v naseljih KS Globoko. Lastnike greznic pozivamo, da spremljajo stanje v greznici. Tako lahko pravočasno naročijo izredno praznjenje greznice in preprečijo prelitje iz greznice.

PLAČEVANJE POLOŽNIC BREZ PROVIZIJE V HRANILNICI LON

Položnice Komunale Brežice d.o.o. lahko plačujete brez provizije v Hranilnici LON PE Brežice, Cesta prvih borcev 21, 8250 Brežice (nasproti Upravne enote).

D943_126_523_1200

Kmalu se bomo lotili tradicionalnega spomladanskega čiščenja naše okolice

Objava: 20.03.2019

Pridružite se nam v soboto, 6. aprila. Več v prilogi.

Pazi kjer hodiš

Znani so nagrajenci fotografskega natečaja »Mokrišča v moji bližini«

Objava: 14.03.2019

Zopet nas je čakalo težko delo, saj so bila dela zelo umetniška.

Komunala Zeleno posavje okrogla miza-21

Zganil nas je podatek, da bo leta 2050 v morju plavalo več plastike kot pa rib

Objava: 11.03.2019

V petek, 8. marca 2019, je v Viteški dvorani posavskega muzeja potekala okrogla miza Odnos do okolja je ogledalo naše družbe.

Vodomeri

OBVESTILO O DALJINSKEM ODČITOVANJU VODOMEROV NA SKOPICAH IN KRŠKI VASI

Objava: 08.03.2019

Zaradi preverjanja delovanja sistema daljinskega odčitovanja bomo na območju Krške vasi in Dolenjih ter Gorenjih Skopic izvajali klasično "ročno" odčitovanje.

Urnik MKČN

Urnik svetovalne pisarne za MKČN v okviru projekta Varujvodo

Objava: 01.03.2019

Aktualni datumi, rezervirajte si čas in se oglasite.