Informacije s hrbtne strani položnice za mesec julij

UPN POLOŽNICA SPOROČANJE STANJA NA VODOMERU V MESECU AVGUSTU 2018

Stanje na vodomeru nam lahko sporočite na elektronski naslov: stanje.stevca@komunala-brezice.si ali po telefonu: 07 620 92 50 do vključno 24. 8. 2018.

VEČJA UPORABA VODE MED POLETJEM

Poleti je predvsem v sušnih obdobjih poraba vode nekoliko večja. Priporočamo, da spremljate porabo in v skladu z zgornjim sporočilom mesečno sporočate stanje na vodomeru, da boste imeli obračunano dejansko porabo vode in ne bo prihajalo do razlik zaradi prenizke akontacije.
Hkrati pa svetujemo, da v času daljšega dopusta in odsotnosti z doma zaprete vodo za vodomerom, da ne bi v tem času prišlo do kakšne okvare in prekomerne rabe vode.

UREJENOST OKOLICE EKOLOŠKIH OTOKOV

V zadnjem času se v okolici ekoloških otokov pojavljajo večje količine odpadkov, ki tja NE SODIJO (mešani komunalni odpadki, mali gospodinjski aparati, odpadna embalaža v rumenih vrečah ipd.) in na ta način nastajajo vedno nova črna odlagališča. Z željo po čisti okolici uporabnike vljudno prosimo, da na ekološke otoke (v zabojnike, ne zraven njih) odlagajo samo tiste odpadke, ki tja sodijo! Če opazite koga, ki nepravilno odlaga odpadke, nas o tem obvestite oz. obvestite Medobčinski inšpektorat – skupni Prekrškovni organ na telefonsko številko 07 49 81 381.

NOVOST - SPLETNI PORTAL eKomunalko

Uporabnike obveščamo, da ja na naši spletni strani www.komunala-brezice.si možnost prijave v spletni portal eKomunalko za celovit pregled nad odjemnimi mesti, in tudi za vnos novega stanja vodomera.

ODVOZ GREZNIČNIH GOŠČ

V avgustu bomo odvoz grezničnih gošč izvajali v naseljih KS Artiče in KS Globoko. Lastnike greznic pozivamo, da spremljajo stanje v greznici. Tako lahko pravočasno naročijo izredno praznjenje greznice in preprečijo prelitje iz greznice.

PLAČEVANJE POLOŽNIC BREZ PROVIZIJE V HRANILNICI LON

Položnice Komunale Brežice d.o.o. lahko plačujete brez provizije v Hranilnici LON PE Brežice, Cesta prvih borcev 21, 8250 Brežice (nasproti Upravne enote).

14225590_984067405052612_6240646584937409862_nkpeg

OBVESTILO - motena dobava pitne vode v Novi vasi

Objava: 20.08.2018

Uporabnike obveščamo, da se bodo jutri, 21. 8. 2018, izvajala vzdrževalna dela na vodovodu v Novi vasi pri Jesenicah na Dolenjskem.

Naši osnovnošolci pravi eko junaki

Objava: 22.06.2018

Zmaga je šla v Pišece in Globoko.

Pri Osnovni šoli Velika Dolina odstranili 30 smrek

Objava: 14.06.2018

Tudi letos smo organizirali družbeno koristno akcijo.

Učenci vseh brežiških osnovnih šol so v začetku meseca maja prejeli hišne posodice za zbiranje

Osnovnošolci iz občine Brežice izpeljali največjo zbiralno akcijo odpadnega jedilnega olja v Sloveniji doslej!

Objava: 07.06.2018

V največji zbiralni akciji odpadnega jedilnega olja do sedaj so učenci brežiških osnovnih šol v enem mesecu zbrali 3 tone in pol ali skoraj štiri tisoč litrov odpadnega jedilnega olja.

gzs_oz_posavje_krsko_podelitev_priznanj_najboljsim_inovacijam56

Naši inovatorji že tretje leto zapored nagrajeni na Inovacijah Posavja

Objava: 06.06.2018

Komunala Brežice je letos prejela srebrno priznanje za Inovacije Posavja 2018.