OBVESTILO: Na tej povezavi najdete Poročilo o kakovosti pitne vode na vodovodnih sistemih v našem upravljanju za leto 2018.

Kakovost pitne vode na Bojsnem

vprašaj Pogosto motena oskrba s pitno vodo v naselju Bojsno je posledica vodovodnih okvar na vodovodni povezavi med vodohranom Sv. Jakob in Bojsnim. Navedeni vodovodni cevovod je vodovodnim okvaram bolj izpostavljen zaradi svoje starosti in materiala.
Po ugotovitvi vodovodne okvare delavci enote oskrbe s pitno vodo nemudoma pristopijo k ugotavljanju lokacije okvare in njeni sanaciji. Seveda v tem času pride tudi do izpraznitve cevovodov, tako da se čas po - novne vzpostavitve oskrbe podaljša še za polnjenje cevovodov, čemur sledi še izpiranje cevovodov, odzračevanje zračnih mehurjev, odzračevanje črpalk, morebitno čiščenje ventilov in podobno. Odlok o oskrbi s pitno vodo določa vzpostavitev ponovne oskrbe s pitno vodo v 24 urah. Ob nenadnih okvarah so občani obveščeni takoj, ko je okvara in njen obseg ugotovljena, ob načrtovanih delih pa so občani obveščeni en dan pred izvajanjem rednih del.

Zavedamo se, da je motena oskrba s pitno vodo za uporabnike izredno moteča, zato se trudimo procese odkrivanja in sanacije okvar nenehno izboljševati ter skrajšati čas do ponovne vzpostavitve oskrbe s pitno vodo. Skupaj z Občino Brežice pa se trudimo stare ter dotrajane vodovodne cevovode neprestano obnavljati in tako zmanjševati število vodovodnih okvar.

Dne 21. 12. 2018 je bila na objektu Bojsno 31 a, ugotovljena mikrobiološka neskladnost – prisotnost 4 koliformnih bakterij. Upravljavec vodovoda je takoj ukrepal skladno s predpisi in objavil obvezno prekuhavanje pitne vode, izvedel dezinfekcijo ter izpiranje omrežja, hkrati pa naročil odvzem kontrolnega vzorca. Izvajalec vzorčevanja NLZOH Novo mesto je kontrolni vzorec na isti lokaciji odvzel 24. 12. 2018, ki pa so še vedno nakazovali prisotnost koliformnih bakterij. Glede na to, da je bilo javno vodovodno omrežje dezinficirano in izprano, se je nato 28. 12. 2018 odvzelo še kontrolne vzorce na vodohranu Sv. Jakob in naslovih Bojsno 29 ter Župelevec 42. Rezultati so bili znani 31. 12. 2018 in so pokazali, da vzrok ni javno vodovodno omrežje, ampak interna vodovodna instalacija na objektu Bojsno 31a. Upravljavec javnega vodovodnega omrežja je tako lahko prekuhavanje preklical.

Kakovost pitne vode v vodovodnem omrežju v upravljanju Komunale Brežice d.o.o. je neprestano kontrolirana v okviru notranjega nadzora, ki ga izvaja Nacionalni laboratorij za zdravje okolje in hrano Novo mesto. Ob ugotovljenih neskladjih upravljavec izvede predpisane ukrepe in jih dokumentira. Izvajanje nadzora nad kakovostjo pitne vode in ukrepanje v primerih neskladnih vzorcev pitne vode redno preverja Zdravstveni inšpektorat RS v okviru rednih in izrednih inšpekcijskih pregledov.

Za vse nevšečnosti ob prekinitvah dobave pitne vode ali samo moteni oskrbi, se vam iskreno opravičujemo in vas prosimo za razumevanje.

Krištof-Klemen Žnideršič
Vodja projektov

D943_126_523_1200

Kmalu se bomo lotili tradicionalnega spomladanskega čiščenja naše okolice

Objava: 20.03.2019

Pridružite se nam v soboto, 6. aprila. Več v prilogi.

Pazi kjer hodiš

Znani so nagrajenci fotografskega natečaja »Mokrišča v moji bližini«

Objava: 14.03.2019

Zopet nas je čakalo težko delo, saj so bila dela zelo umetniška.

Komunala Zeleno posavje okrogla miza-21

Zganil nas je podatek, da bo leta 2050 v morju plavalo več plastike kot pa rib

Objava: 11.03.2019

V petek, 8. marca 2019, je v Viteški dvorani posavskega muzeja potekala okrogla miza Odnos do okolja je ogledalo naše družbe.

Vodomeri

OBVESTILO O DALJINSKEM ODČITOVANJU VODOMEROV NA SKOPICAH IN KRŠKI VASI

Objava: 08.03.2019

Zaradi preverjanja delovanja sistema daljinskega odčitovanja bomo na območju Krške vasi in Dolenjih ter Gorenjih Skopic izvajali klasično "ročno" odčitovanje.

Urnik MKČN

Urnik svetovalne pisarne za MKČN v okviru projekta Varujvodo

Objava: 01.03.2019

Aktualni datumi, rezervirajte si čas in se oglasite.