Komunala Brežice ponovno med najboljšimi zaposlovalci v državi

DSC_0093 Na podelitvi ob zaključku enajstega izbora najboljših zaposlovalcev Zlata nit je bila Komunala Brežice ponovno med nominiranimi tremi najboljšimi zaposlovalci v kategoriji srednje velikih podjetjih v Republiki Sloveniji, v kateri smo lani zmagali. Ob tem smo prejeli posebno priznanje za zmago v kategoriji Starejšim prijazno podjetje – Z leti še vedno zavzeti. S tem priznanjem smo potrdili odličnost odnosa med zaposlenimi in organizacijo. Direktor JP Komunala Brežice Aleksander Zupančič je ob tem dejal: »Veseli me, da smo v podjetje uvedli celostni sistem odnosa z zaposlenimi Kultura zavzetih inovatorjev 3 x 12, ki je temelj naših dosežkov.«

S sistemom, ki smo ga uvedli, v Komunali Brežice skrbimo za promocijo in varovanje zdravja, prilagoditev dela in delovnega časa, kadrovski razvoj, kompetence in usposabljanje zaposlenih. Z mentorstvom dajemo veliko poudarka na vzpostavljanje mostu med generacijami in ozaveščanje o medgeneracijskem povezovanju. Ključ do uspešnega podjetja je po naših izkušnjah celostni sistem odnosa z zaposlenimi, imenovan Kultura zavzetih inovatorjev 3 x 12.

Sistem je razvit na podlagi študija literature, strokovne raziskave, večletnih izkušnjah na področju upravljanja s človeškimi viri in na primeru Komunale Brežice. Vzpostavljena organizacijska kultura omogoča kreiranje idej, to vpliva na večjo zavzetost zaposlenih, ki posledično kreirajo večje število idej. Ker zaposleni lahko razvijajo svoj potencial v obliki idej, so še bolj zavzeti, kar nadalje pozitivno vpliva na organizacijsko kulturo.

Direktorju Komunale Brežice Aleksandru Zupančiču je priznanje za zmago v kategoriji Starejšim pr

Bodimo varuhi okolja