OBVESTILO: NOVO: PREKLIC PREKUHAVANJA pitne vode v naseljih BLATNO-SUHADOL, PAVLOVA VAS, PIRŠENBREG in BOJSNO.

Komunala Brežice z novimi uličnimi zbiralniki za e-odpadke in odpadne baterije

2 V Občini Brežice smo v zadnjih štirih letih občutno zmanjšali količino zbranih mešanih komunalnih odpadkov – s 5200 ton na neverjetnih 2800 ton. Hkrati smo podvojili količino odpadkov, ki jih zberemo ločeno. Med temi odpadki je tudi odslužena elektronska oprema. Postavitev novih uličnih zbiralnikov bo ločeno zbiranje tovrstnih odpadkov še dodatno spodbudila.
Slavnostna predaja 30 uličnih zbiralnikov je potekala 10. novembra na ZRC Boršt.

Da je postavitev novih uličnih zbiralnikov pomemben korak v smeri odgovornega ravnanja z okoljem in manjšega obremenjevanja narave na odlagališčih odpadkov, so se strinjali tudi drugi predstavniki izvajalcev gospodarskih javnih služb iz okoliških občin – Krškega, Sevnice in Kostanjevice na Krki, ki so v Zbirno-reciklažnem centru Boršt s podpisom sprejeli 30 uličnih zbiralnikov in s simbolično oddajo e-odpadkov pospremili novo pridobitev. Z novo pridobitvijo se omenjene občine pridružujejo vseslovenskemu projektu ozaveščanja o pravilnem ravnanju z elektronskimi odpadki in odpadnimi baterijami LIFE Gospodarjenje z e-odpadki, ki poteka pod okriljem družbe ZEOS in pod sloganom E-cikliraj. Potrošniku želimo še posebej približati možnost oddaje odsluženih manjših gospodinjskih aparatov. Prepogosto se namreč dogaja, da se ti znajdejo med mešanimi komunalnimi odpadki, v tako imenovanih črnih zabojnikih. Vsebujejo namreč težke kovine, ki so za okolje zelo nevarne.

Lokacije uličnih zbiralnikov v občini Brežice
Zbiralniki se nahajajo na sledečih lokacijah:
  • v mestu Brežice na Slomškovi ulici, pri Gimnaziji Brežice in pri Mladinskem centru Brežice,
  • v Dobovi pri igrišču,
  • na Bizeljskem nasproti pošte.
Kaj lahko odvržete v nove ulične zbiralnike?
Zbiralniki so namenjeni zbiranju manjših kosov odpadne električne in elektronske opreme (telefoni, mobiteli, feni, brivski aparati,…) ter odpadnih baterij.

Ostalo večjo odpadno električno in elektronsko opremo lahko oddate na ZRC Boršt.

obrazec_upn_qr_koda_placilni_nalog_spodaj_100_kos_v_zavitku_BCUPNQR100_1

Aktualna obvestila s hrbtne strani položnice

Objava: 05.11.2019

Vabljeni k branju.

000086_HHW3

AKCIJA ZBIRANJA NEVARNIH ODPADKOV V BREŽICAH

Objava: 25.10.2019

Vabljeni, da prinesete nevarne odpadke, v soboto, 16. 11. 2019.

cesta

Javno naročilo

Objava: 11.10.2019

Izbira izvajalca za izvedbo asfalterskih del