Komunala Brežice že drugo leto zapored med finalisti najboljših zaposlovalcev v Sloveniji v izboru Zlata nit

Komunala Brežice je že drugo leto zapored med finalisti najboljših zaposlovalcev Sloveniji (Foto Komunala Brežice se ponovno poteguje za laskavi naziv najboljšega zaposlovalca. Na vseslovenskem izboru Zlata nit pod pokroviteljstvom ministrstva za delo in časnika Dnevnik izbirajo že enajsto leto zapored najboljše zaposlovalce leta v kategoriji majhnih, srednje velikih in velikih podjetij. Na izbor se je prijavilo 89 podjetij. Komunala Brežice je v svoji kategoriji srednje velikih podjetij letos ponovno uvrščena med finalisti.

Lani smo poleg naziva Naj zaposlovalec leta prejeli tudi naziv HRM projekt leta 2017 v kategoriji javnega sektorja, na katerem smo sodelovali s projektom »Celostni model sistema inovacij 3 x 12«, ki je avtorsko delo vodje sektorja splošnih služb Petre Grajžl. V podjetju na letni ravni izvajamo veliko projektov, namenjenih ozaveščanju naših uporabnikov in najmlajših. Prav tako pa se pozorno posvečamo tudi našim zaposlenim, ki so največji kapital našega podjetja. V tem letu smo v podjetje uvedli tudi celostni sistem upravljanja s človeškimi viri Kultura zavzetih inovatorjev 3 x 12, ki je avtorsko delo Petre Grajžl, kar je še dodatno pripomoglo k dobremu vzdušju med zaposlenimi

Bistvo izbora Zlata nit je merjenje kakovosti odnosa med podjetjem in njegovimi zaposlenimi. Komunala Brežice je do uvrstitve med sedem najboljših v svoji kategoriji prišla na podlagi raziskave med zaposlenimi v podjetju, ki jo je izvedla komisija in poslovnih rezultatov. V finalu se bomo potegovali za naziv najboljšega zaposlovalca, ki ga bo v vsaki velikostni kategoriji – malih (od 10 do 50 zaposlenih), srednje velikih (od 51 do 250 zaposlenih) in velikih podjetij (nad 250 zaposlenih) – izbrala strokovna komisija konec marca 2018.

Bodimo varuhi okolja