Komunala na posvetu dobrih praks krožnega gospodarstva v Posavski regiji

posvet Brežice Danes je v Mladinskem centru potekal posvet v obliki interaktivne delavnice Partnerstva za zeleno gospodarstvo Slovenije z naslovom: Dobre prakse krožnega gospodarstva v Posavski regiji in povezovanje z ostalimi akterji v Sloveniji.

Srečanje je bilo delovno, saj smo v delavniški obliki spoznavali dobre prakse regije Posavje. Namen srečanja je bil, poleg predstavitve aktivnosti in priložnosti za sodelovanja za prehod v krožno gospodarstvo v Sloveniji, prav nuditi priložnost za izpostavitev akterjev in dobrih praks ter izmenjave znanja iz regije.

Predstavnica Komunale Brežice Petra Grajžl, je predstavila najbolj aktualne projekte, med katere sodijo projekt Prinesi odnesi, v okviru katerega poteka brezplačna menjava uporabnih stvari, Hrana sodi na krožnik, ne v smeti, s katerim ozaveščamo občane o problemu preveč zavržene uporabne hrane in projekt Plastična vrečka si ne zasluži všečka. Poudarila je, da nameravajo v prihodnjem letu pričeti z ločenim zbiranjem kavne usedline od gostinskih obratov in uporabo le-te kot produkta (bio gnojilo, ipd.). Prav tako pričenjajo s projektom za zmanjšanje bioloških odpadkov na viru, in sicer z uporabo mini kuhinjskega kompostnika Organko.
Na posvetu so izmenjali številne dobre prakse in nastavili temelje za sodelovanje med državnimi institucijami, podjetji in nevladnimi organizacijami.

20171004_11240920171004_11295020171004_112244

Bodimo varuhi okolja