V Javnem podjetju Komunala Brežice d.o.o. zaradi epidemioloških razmer ne bomo nastopili kot organizator čistilne akcije »Očistimo Brežice«, kot je bilo to običajno v spomladanskem času. Zbiranje oseb je zaradi trenutnih razmer omejeno, na naših čistilnih akcijah pa je v preteklosti sodelovalo tudi do 500 prostovoljcev!

Ker se na nas obračajo skrbni občani, ki bi želeli poskrbeti za čisto in urejeno okolje, jim bomo omogočili prevzem rokavic in vreč za odpadke ter odvoz zbranih odpadkov z določenih lokacij.

Po predhodnem dogovoru na št. 07 620 92 50 ali na elektronskem naslovu info@komunala-brezice.si bo prevzem materiala možen do 2. 4. 2021 na sedežu podjetja (sprejemna pisarna).

NASVETI ZA PRAVILNO LOČEVANJE ODPADKOV, ZBRANIH V NARAVI

Kako pravilno ločujemo odpadke?
Odpadke, ki jih je možno ločeno zbrati, je potrebno zbirati v  barvnih vrečah:

Črna barva  -  mešani komunalni odpadki ,
Rumena barva - plastika, pločevinke, tetrapak
Zelena barva – steklo.

Prosimo vas, da vrečke z odpadki in kosovne odpadke, razporedite ločeno, in sicer:
  • rumene vrečke na en kup,
  • črne vrečke na drug kup,
  • zelene vrečke na tretji kup
  • kosovne odpadke  v kontejner oziroma na poseben kup.
Odvoz zbranih odpadkov
 Za dogovor o odvozu odpadkov lahko pokličite Barbaro Fumić 031 602 604.

NOVO JN.

Nova javna naročila

Objava: 22.01.2021

Dobava pečinskega agregata in dobava električne energije