OBVESTILO: Uporabnike iz Gabrja pri Dobovi obveščamo, da bo od petka, 4. 9. 2020 do srede, 30. 9. 2020, med 7.30 in 14.30 uro občasno motena dobava pitne vode zaradi vzdrževalnih del na vodovodnem omrežju.

Vsa obvestila, vezana na delovanje Komunale Brežice, v času ko veljajo še nekateri ukrepi povezani s COVID-19, najdete tukaj. ZAPRI

Ločujmo odpadno jedilno olje za čisto okolje!

DSC_0079 V gospodinjstvih nastane precej tega odpada, a ga večina ne konča na pravem mestu. Pogosto se znajde v naravi, kanalizaciji ali na kompostu, s tem pa ne poskrbimo, da bi se ta odpadek ponovno uporabil. V sklopu projekta Zeleno Posavje – za naravo in zdravje v Komunali Brežice ozaveščamo o kuhinjskem odpadku, ki sicer sodi med nevarne odpadke, in ga je zato treba ločevati in shranjevati ter oddajati posebej.
V ta namen smo na novo postavili ulične zbiralnike za odpadno jedilno olje na treh lokacijah v mestu Brežice. Uporabniki lahko poslej ta kuhinjski odpadek pripeljejo k osnovni šoli, Mladinskem centru ali v Slomškovo ulico. Ker pa se v Komunali Brežice zavedamo, da je treba z ekološkim ozaveščanjem začeti že pri najmlajših, smo učence, njihove starše, učitelje Osnovne šole Brežice, pa tudi vse svoje uporabnike povabili k sodelovanju v projektu, ki je kot naročeno sovpadal s praznovanjem svetovnega dneva Zemlje.
Otrokom je pripadla čast, da so v ulični zbiralnik pri šoli zlili prve litre odpadnega olja. Ob primernem skladiščenju, oddajanju in predelavi lahko ta postane obnovljiv vir energije. Iz enega litra olja nastane 90 odstotkov biodizla, ekološkega goriva, ki ne onesnažuje okolja, ostalo pa je glicerin, ki se uporablja v farmacevtski industriji.
"Ste vedeli, da en liter odpadnega olja onesnaži milijon litrov pitne vode,« je skoraj sto otrok iz treh razredov brežiške šole nagovoril naš direktor ter jih povabil, da skupaj s starši v prihodnjem mesecu pridno polnijo hišne posodice, ki so jim jih razdelili brezplačno.
Za dobro motivacijo otrok in s tem odlično akcijo za ohranjanje narave pa smo pripravili tudi nagradni natečaj, ki bo potekal ves prihodnji mesec. Otroci bodo skupaj s starši pravilno shranjevali olje in ga v šolo prinesli konec maja, kjer ga bomo stehtali in pozneje tudi odpeljali. Razred, ki bo zbral največ odpadnega olja na učenca, bomo nagradili s celodnevnim kopanjem in picami.

DSC_0082DSC_0084DSC_0089DSC_0113DSC_0118DSC_0120DSC_0121DSC_0131DSC_0132DSC_0127

l_942

Obvestilo uporabnikom

Objava: 09.09.2020

Navodila za obisk sprejemne pisarne Komunale Brežice.

65652971_fp-xl

Urnik svetovalne pisarne MKČN za mesec september

Objava: 31.08.2020

Objavljamo urnik delovanja svetovalne pisarne MKČN za mesec september. Svetovalna pisarna v Brežicah deluje na novi lokaciji - Centralna čistilna naprava Brežice.

Komunala portreti-3

»Prinesi-odnesi« odpira svoja vrata na zadnjo počitniško soboto

Objava: 27.08.2020

»Prinesi-odnesi« odpira svoja vrata na zadnjo počitniško soboto.Vabljeni med 8. in 12. uro!

nevarni odpadki slika

ZBIRANJE NEVARNIH ODPADKOV

Objava: 12.08.2020

Za gospodinjstva je brezplačno.

Zajeta slika1

NOVOST ZA VSE, KI STE SPOROČALI STANJE NA VODOMERU PREKO E-POŠTE