OBVESTILO: Uporabnike pitne vode iz Malega Obreža obveščamo, da bo v torek - 29. 11. 2022, med 7.30 do predvidoma 14.00 ure občasno motena dobava pitne vode zaradi prevezav na vodovodnem omrežju.

Ločujmo odpadno jedilno olje za čisto okolje!

DSC_0079 V gospodinjstvih nastane precej tega odpada, a ga večina ne konča na pravem mestu. Pogosto se znajde v naravi, kanalizaciji ali na kompostu, s tem pa ne poskrbimo, da bi se ta odpadek ponovno uporabil. V sklopu projekta Zeleno Posavje – za naravo in zdravje v Komunali Brežice ozaveščamo o kuhinjskem odpadku, ki sicer sodi med nevarne odpadke, in ga je zato treba ločevati in shranjevati ter oddajati posebej.
V ta namen smo na novo postavili ulične zbiralnike za odpadno jedilno olje na treh lokacijah v mestu Brežice. Uporabniki lahko poslej ta kuhinjski odpadek pripeljejo k osnovni šoli, Mladinskem centru ali v Slomškovo ulico. Ker pa se v Komunali Brežice zavedamo, da je treba z ekološkim ozaveščanjem začeti že pri najmlajših, smo učence, njihove starše, učitelje Osnovne šole Brežice, pa tudi vse svoje uporabnike povabili k sodelovanju v projektu, ki je kot naročeno sovpadal s praznovanjem svetovnega dneva Zemlje.
Otrokom je pripadla čast, da so v ulični zbiralnik pri šoli zlili prve litre odpadnega olja. Ob primernem skladiščenju, oddajanju in predelavi lahko ta postane obnovljiv vir energije. Iz enega litra olja nastane 90 odstotkov biodizla, ekološkega goriva, ki ne onesnažuje okolja, ostalo pa je glicerin, ki se uporablja v farmacevtski industriji.
"Ste vedeli, da en liter odpadnega olja onesnaži milijon litrov pitne vode,« je skoraj sto otrok iz treh razredov brežiške šole nagovoril naš direktor ter jih povabil, da skupaj s starši v prihodnjem mesecu pridno polnijo hišne posodice, ki so jim jih razdelili brezplačno.
Za dobro motivacijo otrok in s tem odlično akcijo za ohranjanje narave pa smo pripravili tudi nagradni natečaj, ki bo potekal ves prihodnji mesec. Otroci bodo skupaj s starši pravilno shranjevali olje in ga v šolo prinesli konec maja, kjer ga bomo stehtali in pozneje tudi odpeljali. Razred, ki bo zbral največ odpadnega olja na učenca, bomo nagradili s celodnevnim kopanjem in picami.

DSC_0082DSC_0084DSC_0089DSC_0113DSC_0118DSC_0120DSC_0121DSC_0131DSC_0132DSC_0127

vabilo etzo KB

»Oblačila izmenjujem, da okolje varujem!«

Objava: 18.11.2022

Evropski teden zmanjševanja odpadkov je pred vrati!

Komunala

5. MEDNARODNI DAN E-ODPADKOV BODO OBELEŽILI TUDI V LJUBLJANI

Objava: 13.10.2022

Na svetuje bilo samo v letu 2022 proizvedeno 24,5 milijonov ton malih e-odpadkov.

USKLADITEV PODATKOV ZA OBRAČUN KOMUNALNIH STORITEV

Objava: 05.09.2022

Preberite obvestilo!

images2

VIŠJE CENE KOMUNALNIH STORITEV

Objava: 17.07.2022

S 1. 8. 2022 stopajo v veljavo nove cene komunalnih storitev.

eKomunalko stran

Prenovljeni portal eKomunalko že čaka na vas

Objava: 01.08.2022

Vabljeni k prijavi in uporabi!