OBVESTILO: OBVESTILO UPORABNIKOM - PCT POGOJ

Spoštovani, zaradi zmanjševanja možnosti prenosa koronavirusa vas pozivamo, da po vladnem odloku pri vstopu v poslovne prostore Komunale Brežice izpoljnjujete PCT pogoj in k dokazilu prliožite osebni dokument. V kolikor ga ne, do nadaljnega vse zadeve v zvezi z našimi storitvami urejate preko elektronskega naslova: info@komunala-brezice.si ali telefonske številke: 07620 92 50. Zahvaljujemo se vam za razumevanje.

Obvestilo o moteni dobavi pitne vode zaradi nujnih vzdrževalnih del na vodovodnem omrežju v mestu Brežice dne 7.12.2021 in 8.12.2021, predvidoma med 7.00 in 15.00: Mladinska ulica, Ul. kozjanskih borcev, Cesta svobode, Obrtna ulica, Trubarjeva ulica, Linhartova ulica, Finžgarjeva ulica, Cvetlična ulica, Šubičeva ulica, Ob stadionu in Kajuhova ulica.

Ločujmo odpadno jedilno olje za čisto okolje!

DSC_0079 V gospodinjstvih nastane precej tega odpada, a ga večina ne konča na pravem mestu. Pogosto se znajde v naravi, kanalizaciji ali na kompostu, s tem pa ne poskrbimo, da bi se ta odpadek ponovno uporabil. V sklopu projekta Zeleno Posavje – za naravo in zdravje v Komunali Brežice ozaveščamo o kuhinjskem odpadku, ki sicer sodi med nevarne odpadke, in ga je zato treba ločevati in shranjevati ter oddajati posebej.
V ta namen smo na novo postavili ulične zbiralnike za odpadno jedilno olje na treh lokacijah v mestu Brežice. Uporabniki lahko poslej ta kuhinjski odpadek pripeljejo k osnovni šoli, Mladinskem centru ali v Slomškovo ulico. Ker pa se v Komunali Brežice zavedamo, da je treba z ekološkim ozaveščanjem začeti že pri najmlajših, smo učence, njihove starše, učitelje Osnovne šole Brežice, pa tudi vse svoje uporabnike povabili k sodelovanju v projektu, ki je kot naročeno sovpadal s praznovanjem svetovnega dneva Zemlje.
Otrokom je pripadla čast, da so v ulični zbiralnik pri šoli zlili prve litre odpadnega olja. Ob primernem skladiščenju, oddajanju in predelavi lahko ta postane obnovljiv vir energije. Iz enega litra olja nastane 90 odstotkov biodizla, ekološkega goriva, ki ne onesnažuje okolja, ostalo pa je glicerin, ki se uporablja v farmacevtski industriji.
"Ste vedeli, da en liter odpadnega olja onesnaži milijon litrov pitne vode,« je skoraj sto otrok iz treh razredov brežiške šole nagovoril naš direktor ter jih povabil, da skupaj s starši v prihodnjem mesecu pridno polnijo hišne posodice, ki so jim jih razdelili brezplačno.
Za dobro motivacijo otrok in s tem odlično akcijo za ohranjanje narave pa smo pripravili tudi nagradni natečaj, ki bo potekal ves prihodnji mesec. Otroci bodo skupaj s starši pravilno shranjevali olje in ga v šolo prinesli konec maja, kjer ga bomo stehtali in pozneje tudi odpeljali. Razred, ki bo zbral največ odpadnega olja na učenca, bomo nagradili s celodnevnim kopanjem in picami.

DSC_0082DSC_0084DSC_0089DSC_0113DSC_0118DSC_0120DSC_0121DSC_0131DSC_0132DSC_0127

Brežice_ Simbolična oddaja apara v kotiček za ponovno uporabo EEO (levo direktorica Komunale Bre

SPODBUJAMO E-KROŽNO

Objava: 16.11.2021

Kotiček za oddajo še delujočih aparatov na ZC Boršt

Tekstil

NAPOVEDNIK: JESENSKI ODVOZ TEKSTILA

Objava: 28.09.2021

VABLJENI K PRIJAVI

Komunala

Odlaganje pepela

Objava: 24.02.2017

Cenjene uporabnike naprošamo, da zaradi nevarnosti vžiga odpadkov v komunalnem vozilu in na zbirnem centru med mešane komunalne odpadke (zelen zabojnik) ODLAGAJO LE OHLAJEN PEPEL.

slika vprašaj

Odgovori na pogosta vprašanja