OBVESTILO: Uporabnike z Velikih Malenc - Vitovec obveščamo, da bo do 30. 11. 2020, med 7. in 16. uro, motena oskrba s pitno vodo zaradi obnove vodovodnega omrežja. Hvala za razumevanje.

Od vključno 25. 9. 2020 dalje velja omejitev rabe pitne vode na območju naselja KRIŽE.

Vsa obvestila, vezana na delovanje Komunale Brežice, v času ko veljajo še nekateri ukrepi povezani s COVID-19, najdete tukaj. ZAPRI

Na mednarodnem festivalu nagradili animirani film »Olje nekoliko drugače«

Insert risanke Na prvem mednarodnem tekmovalnem festivalu izobraževalnih programov o varovanju vode WEP EFFECT 2020 je nagrado v kategoriji video materialov prejel animirani film »Olje nekoliko drugače«, ki je nastal na pobudo Komunale Brežice v sklopu evropskega projekta »Z.O.J.O. - Olje nekoliko drugače«.

Osrednja tema festivala, ki ga je organiziralo društvo Vodna agencija, je bilo ozaveščanje o vodi in trajnostno komuniciranje z javnostjo. Tekmovanje je zaradi trenutnih razmer potekalo v spletni obliki. Vsa prejeta dela, ki so jih prispevala sodelujoča komunalna podjetja, organizacije in ustanove iz sedmih držav je ocenjevala šestčlanska mednarodna strokovna žirija. Dela so ocenjevali v naslednjih kategorijah: tiskani materiali, videoposnetki, izobraževalna aplikacija ali spletna stran in scenski prikaz ali predmet. Dogodek je potekal pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja.

»Z animiranim filmom smo želeli na zanimiv in mlajšim generacijam privlačen način opozoriti na pomen pravilnega ravnanja z odpadnim jedilnim oljem, ki je velik onesnaževalec vodnih virov. Samo 1 liter tega odpadka lahko onesnaži kar milijon litrov pitne vode. Tudi v kanalizacijo ne sodi. Odlagamo ga v posebne zbiralnike, ki so bili med našimi občani lepo sprejeti. Verjamemo, da je k temu prispeval tudi nagrajeni film«, je povedala direktorica Komunale Brežice, mag. Jadranka Novoselc. Največ prijav je bilo oddanih ravno v kategoriji video materialov, kjer je bil nagrajen animirani film »Olje nekoliko drugače«. Film so poleg Komunale Brežice pripravile komunale iz Sevnice, Krškega in Radeč z Občino Sevnica in Društvom za tretje življenjsko obdobje U3. Film si lahko skupaj z otroki ogledate na spodnji povezavi.

Povezava do objave animiranega filma »Olje nekoliko drugače« na spletnem youtube kanalu Komunale Brežice: https://www.youtube.com/watch?v=onyombolaKM

Preklic ukrepa prekuhavanja pitne vode na Križah, od 10. 11. 2020

Objava: 10.11.2020

Od 10. 11. 2020 pitne vode na Križah ni več potrebno prekuhavati.

info

Kratka obvestila s hrbtne strani položnice

Objava: 02.11.2020

Preberite.

javni-razpis (1)

Objavljamo novo javno naročilo

Objava: 23.10.2020

Zavarovanje premoženja, vozil in odgovornosti v obdobju od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2024.

images.

Omejitev rabe pitne vode na vodovodnem sistemu Križe

Objava: 25.09.2020

Od vključno 25. 9. 2020 velja omejitev rabe pitne vode na območju vodovodnega sistema Križe.

GettyImages-97646862-56a2b3743df78cf77278ef89

PRIŽGI SVEČO MANJ

Objava: 06.10.2017

V želji, da bi zmanjšali količine odpadkov, namesto nakupa in prižiga nagrobnih sveč raje prižgimo virtualno svečo.