OBVESTILO: Pomembno obvestilo o povečani motnosti pitne vode na območju Ceste prvih borcev in Prešernove ceste, preberite na tej povezavi.

Več o zimskih razmerah in oteženem odvozu komunalnih odpadkov v nekaterih krajevnih skupnostih Občine Brežice, preberite na tej povezavi. ZAPRI

Naši osnovnošolci pravi eko junaki

DSC_0163 Pri nas veliko pozornosti namenjamo okoljskemu ozaveščanju predšolskih in osnovnošolskih otrok. Tudi letos smo tako že tretje leto zapored pripravili ekološki projekt Ohranimo čisto okolje. Projekt se je zaključil z Eko kvizom za 6. in 7. razrede v osmih brežiških osnovnih šolah. Med šestimi razredi je zmagal 6. razred OŠ Maksa Pleteršnika Pišece, med sedmimi razredi pa 7. razred OŠ Globoko, ki sta za nagrado prejela celodnevno vstopnico za bazen in pico za vse tekmovalce.
Sponzor Eko kviza, podjetje Terme Paradiso Marjan Cvetkovič s.p., pa bo drugo uvrščenima razredoma omogočil celodnevno kopanje na bazenu.
V okviru projekta smo letos obiskali Gimnazijo Brežice, Ekonomsko in trgovsko šolo Brežice, 9 osnovnih šol in vrtcev. Rezultati vseh aktivnosti kažejo, da vsako leto sodeluje več otrok – letos že več kot 1.000. Učenci se na delavnicah in predavanjih seznanjajo z različnimi vrstami odpadkov in njihovo potjo od nastanka do odpada, o pomenu kompostiranja, pitne vode in ponovne uporabe stvari. V Komunali Brežice smo se prvi med komunalnimi podjetji vključili v učni proces – vse aktivnosti so ob strokovnem vodstvu učiteljev oblikovali pedagoško, jih vključili v letni učni načrt in poskrbeli za izdelavo učnega gradiva ter uvedbo letnega preizkusa znanja na ravni vseh šol v občini.

DSC_0167DSC_0176DSC_0178DSC_0189DSC_0184

UPN POLOŽNICA

Aktualna obvestila s hrbtne strani položnice za mesec januar

Objava: 14.02.2019

Aktualne novice, vabljeni k branju.

263

POVEČANA MOTNOST PITNE VODE NA CESTI PRVIH BORCEV IN PREŠERNOVI CESTI V BREŽICAH

Objava: 11.02.2019

POJAV MOTNOSTI V PITNI VODI IN POMEMBNO OBVESTILO!

zima

Zimske razmere in otežen odvoz komunalnih odpadkov

Objava: 11.02.2019

Spremenjen urnik odvoza odpadkov zaradi zimskih razmer v KS Pišece in Bizeljsko!

fotograf

Fotografski natečaj Komunale Brežice »MOKRIŠČA V MOJI BLIŽINI«

Objava: 23.01.2019

Vabljeni k sodelovanju, podrobnejša navodila najdete v priponki.

vprašaj

Kakovost pitne vode na Bojsnem