-Uporabnike v naselju Sobenja vas vljudno prosimo, da zaradi omejenih tehničnih zmogljivosti do preklica s pitno vodo ravnajo skrbno in racionalno:  ne perejo avtomobilov, zalivajo vrtov ter polnijo bazenov.

Naši osnovnošolci pravi eko junaki

DSC_0163 Pri nas veliko pozornosti namenjamo okoljskemu ozaveščanju predšolskih in osnovnošolskih otrok. Tudi letos smo tako že tretje leto zapored pripravili ekološki projekt Ohranimo čisto okolje. Projekt se je zaključil z Eko kvizom za 6. in 7. razrede v osmih brežiških osnovnih šolah. Med šestimi razredi je zmagal 6. razred OŠ Maksa Pleteršnika Pišece, med sedmimi razredi pa 7. razred OŠ Globoko, ki sta za nagrado prejela celodnevno vstopnico za bazen in pico za vse tekmovalce.
Sponzor Eko kviza, podjetje Terme Paradiso Marjan Cvetkovič s.p., pa bo drugo uvrščenima razredoma omogočil celodnevno kopanje na bazenu.
V okviru projekta smo letos obiskali Gimnazijo Brežice, Ekonomsko in trgovsko šolo Brežice, 9 osnovnih šol in vrtcev. Rezultati vseh aktivnosti kažejo, da vsako leto sodeluje več otrok – letos že več kot 1.000. Učenci se na delavnicah in predavanjih seznanjajo z različnimi vrstami odpadkov in njihovo potjo od nastanka do odpada, o pomenu kompostiranja, pitne vode in ponovne uporabe stvari. V Komunali Brežice smo se prvi med komunalnimi podjetji vključili v učni proces – vse aktivnosti so ob strokovnem vodstvu učiteljev oblikovali pedagoško, jih vključili v letni učni načrt in poskrbeli za izdelavo učnega gradiva ter uvedbo letnega preizkusa znanja na ravni vseh šol v občini.

DSC_0167DSC_0176DSC_0178DSC_0189DSC_0184

nevarni-odpadki

Napovednik: AKCIJA ZBIRANJA NEVARNIH ODPADKOV

Objava: 18.09.2018

Zbirno mesto bo na prizorišču sejma POK v Brežicah, 20. oktobra 2018.

road-sign-464656_960_720

POZOR!

Objava: 17.09.2018

Če prejemate naše e-položnice na elektronski naslov preverite vsiljeno pošto!

Komunala

Informacije s hrbtne strani položnice

Objava: 01.09.2018

Vsak mesec pripravljamo koristne informacije in obvestila za naše uporabnike.

Postanite varuh ekološkega otoka

Objava: 31.08.2018

Vabljeni, da se nam pridružite občani pri super akciji in skupaj pokažimo, da nam je mar za okolje v katerem živimo.

UPN POLOŽNICA

Informacije s hrbtne strani položnice za mesec julij

Objava: 02.08.2018

Preberite aktualna obvestila!