OBVESTILO: Uporabnike pitne vode iz Malega Obreža obveščamo, da bo v torek - 29. 11. 2022, med 7.30 do predvidoma 14.00 ure občasno motena dobava pitne vode zaradi prevezav na vodovodnem omrežju.

Naši osnovnošolci pravi eko junaki in bodoči varuhi narave

DSC_4748 Pri nas veliko pozornosti namenjamo okoljskemu ozaveščanju predšolskih in osnovnošolskih otrok. Tudi letos smo tako že četrto leto zapored pripravili ekološki projekt Ohranimo čisto okolje. V sklopu projekta pripravimo Eko kviz za 6. razrede v brežiških osnovnih šolah. Letos so največ znanja pokazali šestošolci iz OŠ Globoko, ki so za nagrado prejeli celodnevno vstopnico za bazen in pico za vse tekmovalce.

V okviru projekta smo letos obiskali Gimnazijo Brežice, Ekonomsko in trgovsko šolo Brežice, 9 osnovnih šol in vrtcev. Rezultati vseh aktivnosti kažejo, da vsako leto sodeluje več otrok – letos že več kot 1.500. Učenci se na delavnicah in predavanjih seznanjajo z različnimi vrstami odpadkov in njihovo potjo od nastanka do odpada, o pomenu kompostiranja, pitne vode in ponovne uporabe stvari. V Komunali Brežice smo se prvi med komunalnimi podjetji vključili v učni proces – vse aktivnosti so ob strokovnem vodstvu učiteljev oblikovali pedagoško, jih vključili v letni učni načrt in poskrbeli za izdelavo učnega gradiva ter uvedbo letnega preizkusa znanja na ravni vseh šol v občini.

DSC_4747DSC_4742

vabilo etzo KB

»Oblačila izmenjujem, da okolje varujem!«

Objava: 18.11.2022

Evropski teden zmanjševanja odpadkov je pred vrati!

Komunala

5. MEDNARODNI DAN E-ODPADKOV BODO OBELEŽILI TUDI V LJUBLJANI

Objava: 13.10.2022

Na svetuje bilo samo v letu 2022 proizvedeno 24,5 milijonov ton malih e-odpadkov.

USKLADITEV PODATKOV ZA OBRAČUN KOMUNALNIH STORITEV

Objava: 05.09.2022

Preberite obvestilo!

images2

VIŠJE CENE KOMUNALNIH STORITEV

Objava: 17.07.2022

S 1. 8. 2022 stopajo v veljavo nove cene komunalnih storitev.

eKomunalko stran

Prenovljeni portal eKomunalko že čaka na vas

Objava: 01.08.2022

Vabljeni k prijavi in uporabi!