OBVESTILO: PREKLIC PREKUHAVANJA pitne vode v naseljih BLATNO-SUHADOL, PAVLOVA VAS, PIRŠENBREG in BOJSNO.

Naši osnovnošolci pravi eko junaki in bodoči varuhi narave

DSC_4748 Pri nas veliko pozornosti namenjamo okoljskemu ozaveščanju predšolskih in osnovnošolskih otrok. Tudi letos smo tako že četrto leto zapored pripravili ekološki projekt Ohranimo čisto okolje. V sklopu projekta pripravimo Eko kviz za 6. razrede v brežiških osnovnih šolah. Letos so največ znanja pokazali šestošolci iz OŠ Globoko, ki so za nagrado prejeli celodnevno vstopnico za bazen in pico za vse tekmovalce.

V okviru projekta smo letos obiskali Gimnazijo Brežice, Ekonomsko in trgovsko šolo Brežice, 9 osnovnih šol in vrtcev. Rezultati vseh aktivnosti kažejo, da vsako leto sodeluje več otrok – letos že več kot 1.500. Učenci se na delavnicah in predavanjih seznanjajo z različnimi vrstami odpadkov in njihovo potjo od nastanka do odpada, o pomenu kompostiranja, pitne vode in ponovne uporabe stvari. V Komunali Brežice smo se prvi med komunalnimi podjetji vključili v učni proces – vse aktivnosti so ob strokovnem vodstvu učiteljev oblikovali pedagoško, jih vključili v letni učni načrt in poskrbeli za izdelavo učnega gradiva ter uvedbo letnega preizkusa znanja na ravni vseh šol v občini.

DSC_4747DSC_4742

obrazec_upn_qr_koda_placilni_nalog_spodaj_100_kos_v_zavitku_BCUPNQR100_1

Aktualna obvestila s hrbtne strani položnice

Objava: 05.11.2019

Vabljeni k branju.

cesta

Javno naročilo

Objava: 11.10.2019

Izbira izvajalca za izvedbo asfalterskih del

istockphoto-868257504-612x612

Navodila za odlaganje odpadkov v kontejner za hišni odvoz kosovnih odpadkov

Objava: 01.10.2019

Pripravili smo kratek vodnik, kaj sodi v kontejner in kaj ne.