Neverjetno, pod površjem lune naj bi se nahajale večje količine vode!

luna Ali ste vedeli, da se pod površjem Lune nahajajo večje količine vode? Znanstveniki so ugotovili, da skoraj vse večje piroklastične usedline vsebujejo tudi vodo. Tako domnevajo,  da naj bi bilo pod površjem skrite precej več vode, kot smo si doslej predstavljali. Ker je vodo precej težko in drago odnašati v vesolje, lahko že manjše količine, s katerimi se je mogoče oskrbeti na Luni, poskrbijo za veliko razliko.

Več  o tej zanimivosti si lahko preberete na povezavi.

Bodimo varuhi okolja