O podjetju na RTV Slovenija

Zaposleni pred novimi prostori »V podjetju Komunala Brežice in hčerinski družbi Zelkom poslujemo zakonito, gospodarno in transparentno. Naš glavni cilj je zadovoljstvo naših uporabnikov in zagotavljanje visokokakovostnih storitev po poštenih cenah, kar nam že vseskozi uspeva. Zato so navedbe v televizijskem prispevku brez vsake osnove in tudi ne vsebujejo konkretnih trditev. Prispevek sestoji samo iz domnev, ugibanj in dvoma. Novinarka je s svojim ravnanjem, ki ne dosega standardov poročanja osrednje nacionalne televizije niti osnovne novinarske objektivnosti, naredila ogromno škodo ugledu podjetja, ki je v šestih letih postalo tudi najboljši zaposlovalec v Sloveniji,« so sporočili iz brežiškega podjetja Komunala Brežice.
Televizija Slovenija je namreč v torek, 27. novembra, v slovenski kroniki v rubriki Lokalne volitve objavila prispevek o poslovanju Komunale Brežice in podjetja Zelkom. Novinarka je izpostavila, da Komunala Brežice prenaša precejšen del poslovanja na svoje hčerinsko podjetje Zelkom. »Podjetje Zelkom je bilo ustanovljeno na podlagi sklepa nadzornega sveta Komunale Brežice in soglasja občinskega sveta. Namen ustanovitve podjetja je, da se natančno loči javni in trži del in prepreči prenašanje javnih sredstev na tržno področje. Podjetje Zelkom tudi skrbi za krepitev lokalnega podjetništva, saj omogoča malim podjetnikom iz lokalnega okolja sodelovanje pri večjih projektih na občinski ravni in zunaj naše občine,« so pojasnili na brežiški Komunali.
Podjetje Zelkom je bilo v uradnem postopku javnega naročanja za gradnjo komunalne infrastrukture izbrano kot najugodnejši med tremi ponudniki. Bilo je ugodnejše za slabih 20 odstotkov oz. za skoraj 100.000 EUR evrov od ostalih ponudnikov. »Za izvajanje gradnje javne infrastrukture je  podjetje Zelkom vedno upoštevalo določila javnega naročanja. Novinarka pa je lažno poročala, da Zelkom ni zavezan pravilom javnega naročanja, saj je vse posle pridobil ravno po postopkih javnega naročanja,« so povzeli na Komunali Brežice.
Televizija Slovenija je že pred tem objavila podoben prispevek v slovenski kroniki. V četrtek, 15. novembra, so v osrednjem Dnevniku pripravili prispevek o domnevnem mobingu v Komunali Brežice, kar so zaposleni javno zavrnili. Novinarka je izpostavila, da je nekdanji direktor Komunale Brežice Aleksander Zupančič nepričakovano odstopil s položaja, čeprav je svoj odhod napovedal že pred letom dni. Novinarka je tudi navedla, da je Zupančič ostal v podjetju kot svetovalec, čeprav je v prehodnem obdobju, za štiri ure redno zaposlen kot vodja razvoja sektorjev. »Podane besede nekdanjega direktorja je novinarka zmontirala. Gre za manipulacijo in zavajanje o poslovanju podjetja Zelkom. V prispevku ni uporabila izjave, ki jo je podal Aleksander Zupančič. Prispevek je neresničen in zavajajoč, brez dejanske podlage in dokazov,« so še pojasnili na Komunali Brežice.

DWS_Water

Javno naročilo

Objava: 16.09.2019

Prevzem in obdelava bioloških odpadkov

obrazec_upn_qr_koda_placilni_nalog_spodaj_100_kos_v_zavitku_BCUPNQR100_1

Aktualna obvestila s hrbtne strani položnice

Objava: 10.09.2019

Vabljeni k branju.

UPN POLOŽNICA

Aktualne novice s hrbtne strani položnice

Objava: 08.07.2019

Ne zamudite aktualnih novic

Naši osnovnošolci pravi eko junaki in bodoči varuhi narave

Objava: 24.06.2019

Zmaga je šla v Globoko.

Zopet dokazali da smo INOVATIVNI

Objava: 31.05.2019

V okviru projekta Best of the Best AmCham Slovenija smo s podjetjem Agitavit Solutions zmagali v sklopu INOVATIVNOST.