OBVESTILO: Na tej povezavi najdete Poročilo o kakovosti pitne vode na vodovodnih sistemih v našem upravljanju za leto 2018.

O podjetju na RTV Slovenija

Zaposleni pred novimi prostori »V podjetju Komunala Brežice in hčerinski družbi Zelkom poslujemo zakonito, gospodarno in transparentno. Naš glavni cilj je zadovoljstvo naših uporabnikov in zagotavljanje visokokakovostnih storitev po poštenih cenah, kar nam že vseskozi uspeva. Zato so navedbe v televizijskem prispevku brez vsake osnove in tudi ne vsebujejo konkretnih trditev. Prispevek sestoji samo iz domnev, ugibanj in dvoma. Novinarka je s svojim ravnanjem, ki ne dosega standardov poročanja osrednje nacionalne televizije niti osnovne novinarske objektivnosti, naredila ogromno škodo ugledu podjetja, ki je v šestih letih postalo tudi najboljši zaposlovalec v Sloveniji,« so sporočili iz brežiškega podjetja Komunala Brežice.
Televizija Slovenija je namreč v torek, 27. novembra, v slovenski kroniki v rubriki Lokalne volitve objavila prispevek o poslovanju Komunale Brežice in podjetja Zelkom. Novinarka je izpostavila, da Komunala Brežice prenaša precejšen del poslovanja na svoje hčerinsko podjetje Zelkom. »Podjetje Zelkom je bilo ustanovljeno na podlagi sklepa nadzornega sveta Komunale Brežice in soglasja občinskega sveta. Namen ustanovitve podjetja je, da se natančno loči javni in trži del in prepreči prenašanje javnih sredstev na tržno področje. Podjetje Zelkom tudi skrbi za krepitev lokalnega podjetništva, saj omogoča malim podjetnikom iz lokalnega okolja sodelovanje pri večjih projektih na občinski ravni in zunaj naše občine,« so pojasnili na brežiški Komunali.
Podjetje Zelkom je bilo v uradnem postopku javnega naročanja za gradnjo komunalne infrastrukture izbrano kot najugodnejši med tremi ponudniki. Bilo je ugodnejše za slabih 20 odstotkov oz. za skoraj 100.000 EUR evrov od ostalih ponudnikov. »Za izvajanje gradnje javne infrastrukture je  podjetje Zelkom vedno upoštevalo določila javnega naročanja. Novinarka pa je lažno poročala, da Zelkom ni zavezan pravilom javnega naročanja, saj je vse posle pridobil ravno po postopkih javnega naročanja,« so povzeli na Komunali Brežice.
Televizija Slovenija je že pred tem objavila podoben prispevek v slovenski kroniki. V četrtek, 15. novembra, so v osrednjem Dnevniku pripravili prispevek o domnevnem mobingu v Komunali Brežice, kar so zaposleni javno zavrnili. Novinarka je izpostavila, da je nekdanji direktor Komunale Brežice Aleksander Zupančič nepričakovano odstopil s položaja, čeprav je svoj odhod napovedal že pred letom dni. Novinarka je tudi navedla, da je Zupančič ostal v podjetju kot svetovalec, čeprav je v prehodnem obdobju, za štiri ure redno zaposlen kot vodja razvoja sektorjev. »Podane besede nekdanjega direktorja je novinarka zmontirala. Gre za manipulacijo in zavajanje o poslovanju podjetja Zelkom. V prispevku ni uporabila izjave, ki jo je podal Aleksander Zupančič. Prispevek je neresničen in zavajajoč, brez dejanske podlage in dokazov,« so še pojasnili na Komunali Brežice.

IMG_20190406_123651

Na brežiški čistilni akciji letos več kot 500 prostovoljcev

Objava: 09.04.2019

Že šesto leto zapored so prostovoljci obeležili Svetovni dan voda in naravo razbremenili odpadkov.

D943_126_523_1200

Kmalu se bomo lotili tradicionalnega spomladanskega čiščenja naše okolice

Objava: 20.03.2019

Pridružite se nam v soboto, 6. aprila. Več v prilogi.

Pazi kjer hodiš

Znani so nagrajenci fotografskega natečaja »Mokrišča v moji bližini«

Objava: 14.03.2019

Zopet nas je čakalo težko delo, saj so bila dela zelo umetniška.

Komunala Zeleno posavje okrogla miza-21

Zganil nas je podatek, da bo leta 2050 v morju plavalo več plastike kot pa rib

Objava: 11.03.2019

V petek, 8. marca 2019, je v Viteški dvorani posavskega muzeja potekala okrogla miza Odnos do okolja je ogledalo naše družbe.

Vodomeri

OBVESTILO O DALJINSKEM ODČITOVANJU VODOMEROV NA SKOPICAH IN KRŠKI VASI

Objava: 08.03.2019

Zaradi preverjanja delovanja sistema daljinskega odčitovanja bomo na območju Krške vasi in Dolenjih ter Gorenjih Skopic izvajali klasično "ročno" odčitovanje.