Okolju najbolj prijazno naselje v letu 2017 je KRŠKA VAS

FOTO 1 S tem izborom želimo spodbujati ločeno zbiranje odpadkov, saj je med našimi dolgoročnimi cilji tudi ta, da postanemo komunala, ki na državnem nivoju zbere največ ločenega odpada. Tako bomo poskrbeli, da se na deponije odlaga čim manj odpadkov in posledično se bodo nižali stroški položnic. Ta cilj lahko dosežemo samo s pomočjo vas, naših uporabnikov.

Naši zaposleni so med letom spremljali vsebino prevzetih odpadkov po posameznih naseljih, opazovali, katero naselje zbere ločeno največ odpadkov in konec oktobra izglasovali, da je letošnje leto okolju najbolj prijazno naselje Krška vas. Čestitamo vsem krajanom za njihov trud in ločevanje odpadkov. Naj bo ta naziv spodbuda za aktivno ločevanje odpadkov tudi v bodoče.

O naselju Krški vasi pa si preberite tukaj.
FOTO 2

pomčad na tržnici

Pomlad na Tržnici Brežice

Objava: 23.04.2018

Povrnimo utrip mestni tržnici, zato se nam pridružite v soboto, 28. aprila, med 8. in 12. uro.

voda

V Brežicah motena oskrba s pitno vodo

Objava: 19.04.2018

Danes, predvidoma med 11. in 14. uro.

Rekordnih več kot 400 prostovoljcev čistilo občino Brežice

Objava: 17.04.2018

V slogi je moč, so star slovenski pregovor potrdili vsi sodelujoči na čistilni akciji, ki smo jo organizirali pri Komunali Brežice.

Ekološki projekt

Objava: 13.04.2018

Ob prihajajočem svetovnem dnevu Zemlje veliko aktivnosti po vseh šolah v Posavju.

Začeli smo meriti zavrženo hrano po šolah v Posavju

Objava: 11.04.2018

Vsak prebivalec Slovenije letno zavrže 73 kilogramov hrane. Na letni ravni to pomeni 151.000 ton zavržene hrane. Veliko kajne?