OBVESTILO: Na tej povezavi najdete Poročilo o kakovosti pitne vode na vodovodnih sistemih v našem upravljanju za leto 2018.

Osnovnošolci iz občine Brežice izpeljali največjo zbiralno akcijo odpadnega jedilnega olja v Sloveniji doslej!

Učenci vseh brežiških osnovnih šol so v začetku meseca maja prejeli hišne posodice za zbiranje V največji zbiralni akciji odpadnega jedilnega olja do sedaj so učenci brežiških osnovnih šol v enem mesecu zbrali 3 tone in pol ali skoraj štiri tisoč litrov odpadnega jedilnega olja. S tem smo vsi sodelujoči zaščitili 3 milijarde in 340 milijonov litrov vode na tem planetu. V sklopu projekta Zeleno Posavje – za naravo in zdravje smo organizirali prvo tovrstno okoljevarstveno akcijo.

Učenci tretjega razreda OŠ Bizeljsko so med vsemi sodelujočimi zbrali največ omenjenega odpadka, za katerega marsikdo ne ve, da je zelo škodljiv za naravo. Vsem osnovnošolcem smo v začetku maja brezplačno razdelili hišne posodice za zbiranje, ki so jih otroci skupaj s starši ves mesec pridno polnili z odpadnim jedilnim oljem. Obenem so se tudi naučili, da lahko ta ob primernem skladiščenju, oddajanju in predelavi postane obnovljiv vir energije.  Iz enega litra olja nastane 90 odstotkov biodizla, ekološkega goriva, ki ne onesnažuje okolja, ostalo pa je glicerin, ki se uporablja v farmacevtski industriji. Zato nam je pomembno, da tudi s takšnimi akcijami ozaveščamo o kuhinjskem odpadku, ki ga je treba ločevati in shranjevati ter oddajati posebej.

V precej večji ulični zbiralnik pri šoli smo po enem mesecu zbiranja in ločevanja zlili litre in litre odpadnega olja, ki so ga prinesli otroci v šolo, seveda pa smo ga prej tudi stehtali in pozneje odpeljali, so z veseljem ugotovili naši sodelavci, ki so najbolj pridne in okoljsko osveščene učence s pomočjo glavnega sponzorja Term Čatež nagradili z brezplačnim kopanjem. Sicer pa v Komunali Brežice pozivamo prav vse uporabnike, da pripeljejo odpadno jedilno olje v posebne ulične zbiralnike, ki stojijo na treh lokacija v Brežicah, in sicer pri osnovni šoli, Mladinskem centru in na Slomškovi ulici oziroma neposredno na Zbirno-reciklažni center Boršt.

Generalni sponzor:

Direktor Komunale Brežice Aleksander Zupančič je čestital učencem za izjemen dosežek.Brežiški osnovnošolci so skupaj s Komunalo Brežice izpeljali navečjo zbiralno akcijo odpadnega

D943_126_523_1200

Kmalu se bomo lotili tradicionalnega spomladanskega čiščenja naše okolice

Objava: 20.03.2019

Pridružite se nam v soboto, 6. aprila. Več v prilogi.

Pazi kjer hodiš

Znani so nagrajenci fotografskega natečaja »Mokrišča v moji bližini«

Objava: 14.03.2019

Zopet nas je čakalo težko delo, saj so bila dela zelo umetniška.

Komunala Zeleno posavje okrogla miza-21

Zganil nas je podatek, da bo leta 2050 v morju plavalo več plastike kot pa rib

Objava: 11.03.2019

V petek, 8. marca 2019, je v Viteški dvorani posavskega muzeja potekala okrogla miza Odnos do okolja je ogledalo naše družbe.

Vodomeri

OBVESTILO O DALJINSKEM ODČITOVANJU VODOMEROV NA SKOPICAH IN KRŠKI VASI

Objava: 08.03.2019

Zaradi preverjanja delovanja sistema daljinskega odčitovanja bomo na območju Krške vasi in Dolenjih ter Gorenjih Skopic izvajali klasično "ročno" odčitovanje.

Urnik MKČN

Urnik svetovalne pisarne za MKČN v okviru projekta Varujvodo

Objava: 01.03.2019

Aktualni datumi, rezervirajte si čas in se oglasite.