Osnovnošolci iz občine Brežice izpeljali največjo zbiralno akcijo odpadnega jedilnega olja v Sloveniji doslej!

Učenci vseh brežiških osnovnih šol so v začetku meseca maja prejeli hišne posodice za zbiranje V največji zbiralni akciji odpadnega jedilnega olja do sedaj so učenci brežiških osnovnih šol v enem mesecu zbrali 3 tone in pol ali skoraj štiri tisoč litrov odpadnega jedilnega olja. S tem smo vsi sodelujoči zaščitili 3 milijarde in 340 milijonov litrov vode na tem planetu. V sklopu projekta Zeleno Posavje – za naravo in zdravje smo organizirali prvo tovrstno okoljevarstveno akcijo.

Učenci tretjega razreda OŠ Bizeljsko so med vsemi sodelujočimi zbrali največ omenjenega odpadka, za katerega marsikdo ne ve, da je zelo škodljiv za naravo. Vsem osnovnošolcem smo v začetku maja brezplačno razdelili hišne posodice za zbiranje, ki so jih otroci skupaj s starši ves mesec pridno polnili z odpadnim jedilnim oljem. Obenem so se tudi naučili, da lahko ta ob primernem skladiščenju, oddajanju in predelavi postane obnovljiv vir energije.  Iz enega litra olja nastane 90 odstotkov biodizla, ekološkega goriva, ki ne onesnažuje okolja, ostalo pa je glicerin, ki se uporablja v farmacevtski industriji. Zato nam je pomembno, da tudi s takšnimi akcijami ozaveščamo o kuhinjskem odpadku, ki ga je treba ločevati in shranjevati ter oddajati posebej.

V precej večji ulični zbiralnik pri šoli smo po enem mesecu zbiranja in ločevanja zlili litre in litre odpadnega olja, ki so ga prinesli otroci v šolo, seveda pa smo ga prej tudi stehtali in pozneje odpeljali, so z veseljem ugotovili naši sodelavci, ki so najbolj pridne in okoljsko osveščene učence s pomočjo glavnega sponzorja Term Čatež nagradili z brezplačnim kopanjem. Sicer pa v Komunali Brežice pozivamo prav vse uporabnike, da pripeljejo odpadno jedilno olje v posebne ulične zbiralnike, ki stojijo na treh lokacija v Brežicah, in sicer pri osnovni šoli, Mladinskem centru in na Slomškovi ulici oziroma neposredno na Zbirno-reciklažni center Boršt.

Generalni sponzor:

Direktor Komunale Brežice Aleksander Zupančič je čestital učencem za izjemen dosežek.Brežiški osnovnošolci so skupaj s Komunalo Brežice izpeljali navečjo zbiralno akcijo odpadnega

Pri Osnovni šoli Velika Dolina odstranili 30 smrek

Objava: 14.06.2018

Tudi letos smo organizirali družbeno koristno akcijo.

index

NUJNO OBVESTILO - ODVOZ BIOLOŠKIH ODPADKOV V SREDO, 13. 6. 2018, IZJEMOMA V POPOLDANSKEM ČASU

Objava: 12.06.2018

Zaradi okvare komunalnega vozila, uporabnike, ki plačujejo storitev odvoza bioloških odpadkov, obveščamo, da bomo odvoz v sredo, 13. 6. 2018, izjemoma izvedli v popoldanskem času.

gzs_oz_posavje_krsko_podelitev_priznanj_najboljsim_inovacijam56

Naši inovatorji že tretje leto zapored nagrajeni na Inovacijah Posavja

Objava: 06.06.2018

Komunala Brežice je letos prejela srebrno priznanje za Inovacije Posavja 2018.

univerzalni-placilni-nalog-upn

Obvestila s hrbtne strani aktualne položnice

Objava: 01.06.2018

Preberite aktualna obvestila.

2014_20140515_185229_206809247

UREJENOST OKOLICE EKOLOŠKIH OTOKOV

Objava: 05.06.2018

Poskrbimo, da bo okolica urejena in čista.