OBVESTILO: Uporabnike z Velikih Malenc - Vitovec obveščamo, da bo do 30. 11. 2020, med 7. in 16. uro, motena oskrba s pitno vodo zaradi obnove vodovodnega omrežja. Hvala za razumevanje.

Od vključno 25. 9. 2020 dalje velja omejitev rabe pitne vode na območju naselja KRIŽE.

Vsa obvestila, vezana na delovanje Komunale Brežice, v času ko veljajo še nekateri ukrepi povezani s COVID-19, najdete tukaj. ZAPRI

Osnovnošolci iz občine Brežice zbrali 31.000 litrskih embalaž za mleko in sokove

Slogan projekta se glasi - Ohrani smreko, ko iz kartonske embalaže spiješ sok in mleko! (Foto Komu »V največji zbiralni akciji odpadne kartonske embalaže mleka in sokov (KEMS) do sedaj so učenci osnovnih šol v brežiški občini v slabem mesecu dni zbrali eno tono in dvesto kilogramov odpadne embalaže KEMS, kar znaša 31.000 litrskih kartonskih embalaž za mleko in sokove,« je povedala mag. Jadranka Novoselc, direktorica Komunale Brežice. Nagradno zbiralno akcijo je Komunala Brežice organizirala v sklopu projekta »Krožna kultura v naših rokah«. Iz odpadne KEMS lahko pridobimo kar 60 % kakovostne celuloze, ki jo lahko ponovno uporabimo v proizvodnji papirja.

Zbiralna akcija, ki je uvod k vzpostavitvi krožnega gospodarstva v občini Brežice po nagrajenem modelu, se je pričela v začetku aprila, ko se je k akciji priključilo sedem osnovnih šol in štirje vrtci. Ob koncu meseca, tik pred prvomajskimi počitnicami, pa so sodelavci Komunale in predstavniki podjetja Valtex izvedli tehtanje zbrane odpadne embalaže KEMS. Učenci iz 6. b razreda OŠ Cerklje ob Krki so med vsemi sodelujočimi zbrali največ odpadne embalaže KEMS na učenca. Komunala Brežice bo zmagovalne razrede po sodelujočih šolah obdarila s celodnevnim kopanjem na bazenu. Pri vsaki od sodelujočih šol bo v sklopu projekta zasajeno mlado drevo, kot simbol za vsa drevesa, ki so zaradi reciklirane KEMS ostala neposekana. Del ločeno zbrane odpadne embalaže bodo tako preko recikliranja v sklopu projekta krožnega gospodarstva vrnili v šole, vrtce in podjetja v obliki toaletnega papirja, robčkov in brisač za roke. Tovrsten higienski material dobavlja podjetje Valtex, ki je pobudnik platforme Eko iniciativa, in je poleg podjetij Dinos in Lucart partner v projektu.

»V občini Brežice v 17. javnih zavodih in v javnem podjetju letno porabimo okoli 33 ton higienskega papirja. Če bi za to uporabili nerecikliran higienski papir, bi letno posekali 15 hektarjev gozda. Zato je odločitev za uporabo recikliranega higienskega papirja iz odpadne KEMS, kakršno zbiramo v naši občini, zelo smotrna,« je še dodala Novoselčeva. Krožno gospodarstvo ali zapiranje snovnih tokov je ena glavnih usmeritev Evropske unije v prihodnjih letih, saj poraba človeštva  že skoraj dvakratno presega razpoložljive naravne vire. S svojimi številnimi akcijami in projekti ozaveščanja to usmeritev podpirajo tudi v Komunali Brežice.

Zbiralno akcijo so zaključili s tehtanjem zbrane KEMS po osonovnih šolah (Foto Komunala Brežice)

Preklic ukrepa prekuhavanja pitne vode na Križah, od 10. 11. 2020

Objava: 10.11.2020

Od 10. 11. 2020 pitne vode na Križah ni več potrebno prekuhavati.

info

Kratka obvestila s hrbtne strani položnice

Objava: 02.11.2020

Preberite.

javni-razpis (1)

Objavljamo novo javno naročilo

Objava: 23.10.2020

Zavarovanje premoženja, vozil in odgovornosti v obdobju od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2024.

images.

Omejitev rabe pitne vode na vodovodnem sistemu Križe

Objava: 25.09.2020

Od vključno 25. 9. 2020 velja omejitev rabe pitne vode na območju vodovodnega sistema Križe.

GettyImages-97646862-56a2b3743df78cf77278ef89

PRIŽGI SVEČO MANJ

Objava: 06.10.2017

V želji, da bi zmanjšali količine odpadkov, namesto nakupa in prižiga nagrobnih sveč raje prižgimo virtualno svečo.