Plastenke resno ogrožajo naš planet!

plastenke 2 Naš svet preplavljajo plastenke. Vsako minuto se kupi približno milijon plastenk. Če se bo ta trend nadaljeval oziroma dodatno stopnjeval, bo proizvodnja plastenk do leta 2021 verjetno presegla pol bilijona. Takšni količini plastike so poskusi spodbujanja reciklaže težko kos.
Plastenke pa obenem resno ogrožajo oceane, morsko obalo in druge naravne habitate. Kriza, ki se nam obeta, naj bi bila po mnenju nekaterih aktivistov enako resna kot podnebne spremembe. Nekaj dejstev pa si preberite na naslednji povezavi.

Vir: www.bodieko.si

Preverite tudi iz kakšne plastenke pijete in jeste!

Pri nakupu embalirane vode in različnih sokov bodite posebej pozorni tudi na oznake na plastenkah, saj so nekatere od snovi v njih škodljive zdravju. Trikotnik s številko v sredini pove, iz katerega materiala je plastenka narejena. Večina plastenk, v katerih prodajajo ustekleničeno vodo za enkratno uporabo ima oznako 1, plastične posodice, kozarci in skodelice za otroke pa imajo oznako 7. Z uporabo teh plastenk ogrožate svoje zdravje in zdravje vaših otrok. Preverite torej iz česa jeste in pijete.

Več o oznakah na plastenkah si preberite tukaj.

plastenke

Bodimo varuhi okolja