OBVESTILO: Uporabnike iz Gabrja pri Dobovi obveščamo, da bo od petka, 4. 9. 2020 do srede, 30. 9. 2020, med 7.30 in 14.30 uro občasno motena dobava pitne vode zaradi vzdrževalnih del na vodovodnem omrežju.

Vsa obvestila, vezana na delovanje Komunale Brežice, v času ko veljajo še nekateri ukrepi povezani s COVID-19, najdete tukaj. ZAPRI

Začeli smo meriti zavrženo hrano po šolah v Posavju

IMG_6402 Vsak prebivalec Slovenije letno zavrže 73 kilogramov hrane. Na letni ravni to pomeni 151.000 ton zavržene hrane, od tega je užitne kar za 55.000 ton. Prebivalec Slovenije je v enem letu po teh podatkih zavrgel povprečno 27 kg še užitne hrane, kar znaša med 150 in 250 evrov vrednosti. Tako zavržemo tudi okoli 10 odstotkov energije. Če ne bi zavrgli nič hrane, ne bi potrebovali 6. bloka TEŠ. Ste se sedaj že zamislili? Če se niste, bi se morali. Vsak lahko in bi moral prispevati k zmanjšanju količine zavržene hrane.

Komunala Brežice se vseskozi zavzema za ohranjanje okolja in čiste narave. Zavedamo se, da je eden izmed glavnih izzivov prihodnosti problematika zavržene hrane. Zato smo pripravili projekt Hrana sodi na krožnik, ne v smeti, ki ga sofinancirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Republika Slovenija. Cilj projekta je zmanjšati in preprečiti nastajanje zavržene in odpadne hrane v občini Brežice, tako v gospodinjstvih kot tudi v vzgojno-izobraževalnih institucijah in gostinskih obratih, ter iskanje dobrih praks. Prav javne ustanove so tiste, ki so lahko zgled drugim organizacijam, če se z zavrženo hrano spoprimejo na vseh ravneh.

Projekt Hrana sodi na krožnik, ne v smeti je del širšega projekta Zeleno Posavje - za naravo in zdravje. V sklopu tega širšega projekta smo začeli z eno od aktivnosti, in sicer v OŠ Bizeljsko, kjer smo izvedli posnetek stanja glede odpadne hrane. V prihodnjih tednih bomo obiskali tudi ostale osnovne šole in vrtce v Brežicah in Radečah, ostali partnerji v projektu pa še po drugih občinah v Posavju. Na podlagi zbranih podatkov bomo v posavski regiji pripravili analizo stanja, poiskali dobre prakse in pripravili predloge za zmanjšanje odpadne hrane v vzgojno-izobraževalnih zavodih.

IMG_6401IMG_6403IMG_6405IMG_6407

l_942

Obvestilo uporabnikom

Objava: 09.09.2020

Navodila za obisk sprejemne pisarne Komunale Brežice.

65652971_fp-xl

Urnik svetovalne pisarne MKČN za mesec september

Objava: 31.08.2020

Objavljamo urnik delovanja svetovalne pisarne MKČN za mesec september. Svetovalna pisarna v Brežicah deluje na novi lokaciji - Centralna čistilna naprava Brežice.

Komunala portreti-3

»Prinesi-odnesi« odpira svoja vrata na zadnjo počitniško soboto

Objava: 27.08.2020

»Prinesi-odnesi« odpira svoja vrata na zadnjo počitniško soboto.Vabljeni med 8. in 12. uro!

nevarni odpadki slika

ZBIRANJE NEVARNIH ODPADKOV

Objava: 12.08.2020

Za gospodinjstva je brezplačno.

Zajeta slika1

NOVOST ZA VSE, KI STE SPOROČALI STANJE NA VODOMERU PREKO E-POŠTE