OBVESTILO: Uporabnike pitne vode iz Razlagovega brega na Čatežu ob Savi obveščamo, da je danes, 19. 7. 2024, do predvidoma 13.30 ure motena dobava pitne vode zaradi popravila okvare na vodovodnem omrežju.

Uporabnike pitne vode iz ulice Ob potoku v Brežicah obveščamo, da bo v ponedeljek, 22. 7. 2024, med 7.00 in 10.00 uro motena dobava pitne vode zaradi vzdrževalnih del na vodovodnem omrežju.

Objavljeno je obvestilo o racionalni rabi pitne vode na območju VS Bizeljsko in Križe.

DO PREKLICA ODVOZ BIOLOŠKIH ODPADKOV NA DOLOČENIH OBMOČJIH OBČINE BREŽICE IZJEMOMA V POPOLDANSKEM ČASU
Uporabnike obveščamo, da bomo do nadaljnjega, zaradi okvare komunalnega vozila, odvoz bioloških odpadkov na določenih območjih občine Brežice izvajali v popoldanskem času.
Lepo prosimo, da zabojnike pustite na prevzemnih mestih dlje kot običajno (vsaj do 22. ure) oz. da pred vračilom na mesto preverite, če je zabojnik izpraznjen.

Zakonodaja

ZAKONI

Zakon o varstvu okolja (Uradni list RS, št. 39/06 – uradno prečiščeno besedilo, 49/06 – ZMetD, 66/06 – odl. US, 33/07 – ZPNačrt, 57/08 – ZFO-1A, 70/08, 108/09, 108/09 – ZPNačrt A, 48/12, 57/12 in 92/13, 56/15, 102/15 in 30/16 )

UREDBE IN ODLOKI

Odlok o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske odpadne vode v Občini Brežice
Uredba o emisiji snovi in toplote pri odvajanju odpadnih vod v vode in javno kanalizacijo (Uradni list RS, št. 64/12, 64/14 in 98/15)
Uredba o odvajanju in čiščenju komunalne odpadne vode
Uredba o metodologiji za oblikovanje cen storitev obveznih gospodarskih javnih služb varstva okolja (Uradni list RS, št. 87/12 in 109/12)
Uredba o okoljski dajatvi za onesnaževanje okolja zaradi odvajanja odpadnih voda
Uredba o vzpostavitvi programa za okolje in podnebne ukrepe (LIFE)
Uredba o uporabi blata iz komunalnih čistilnih naprav v kmetijstvu
Uredba o predelavi biološko razgradljivih odpadkov in uporabi komposta ali digestata
Uredba o emisiji snovi pri odvajanju odpadnih vod iz objektov za opravljanje zdravstvene in veterinarske dejavnosti
Odlok o ustanovitvi JP Komunala Brežice d.o.o.
Odlok o zavarovanju izvira Gabernice v Pišecah
Odlok o zavarovanju pitne vode v vrtinah: Mo-1/88 in Mo-2/88 ob Dolinskem potoku pod Mokricami, Pr-1/88, Pr-2/88 in Pr-3/92 nad Prilipami ter na območju perspektivne lokacije Aquaductos Romanus pod vasjo Izvir v Cerkljah ob Krki
Odlok o zavarovanju pitne vode v vrtinah Vt-1 in Ci-1 v Glogovem brodu ter v vodnjakih na lokaciji črpališča Brezina
Odlok o zavarovanju pitne vode v vrtini Pe-1/90 (pod Pečicami)
Odlok o zavarovanju pitne vode v vrtini Piš-1/94 (v Pišecah)

PRAVILNIKI

Tehnični pravilnik o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske vode na območju občine Brežice, veljaven od 15. 2. 2022. Klikni tukaj za lažje iskanje po tehničnem pravilniku.
Pravilnik o kriterijih za določitev vodovarstvenega območja
Pravilnik o prvih meritvah in obratovalnem monitoringu odpadnih voda
Tarifni pravilnik za obračun storitev obvezne občinske gospodarske javne službe odvajanja in čiščenja komunalne in padavinske odpadne vode v občini Brežice