OBVESTILO: Uporabnike naselja Loče obveščamo, da bodo možne krajše prekinitve dobave pitne vode zaradi del na vodovodnem omrežju do predvidoma srede, 3. 6. 2020.
JAVNO NAROČILO: »Odprava okvar na javni infrastrukturi, izvedba in popravilo komunalnih priključkov in gradnja komunalne infrastrukture v letih 2020 in 2021« Rok za sprejem ponudb se podaljša do 28. 5. 2020 do 12:00 ure.

Vsa obvestila, vezana na delovanje Komunale Brežice, v času epidemije korona virusa najdete tukaj. ZAPRI

Zdravo - bolj zdravo - voda iz pipe

35 Javno podjetje Komunala Brežice d. o. o. se vseskozi zavzema za ohranjanje okolja in čiste narave, med drugim tudi našega bisera – pitne vode. Javnost želimo seznaniti o prednostih pitja vode iz pipe, in sicer o njenem pozitivnem vplivu na vaše zdravje in počutje, ter opozoriti na pomen ohranitve naravnih virov in ekosistema.

Ker je voda v Sloveniji še vedno zelo čista, izkoristite tisto, ki priteče iz pipe v vašem domu ali službi. Glede na analize, izvedene s strani Nacionalnega laboratorija za zdravje, okolje in hrano, zagotavljamo, da je naša pitna voda izredne kakovosti.

Namen projekta je seznanitisplošno javnost o pomenu in prednostih pitja vode iz pipe.

Glavni cilj projekta je ozavestiti ljudi o pomenu pitja vode iz pipe, in sicer o tem, da je voda iz pipe bolj zdrava, cenejša in da s tem, ko pijemo vodo iz pipe, skrbimo za manj odpadne plastične embalaže, s čimer skrbimo tudi za okolje.

Pridružite se projektu tudi vi!
Pošljite nam kontaktne podatke na obrazcu v prilogi.

Več o projektu in pozitivnih vidikih pitja vode iz pipe si lahko preberete v PDF zloženki na spodnji povezavi.

Komunala

VARUJVODO

Objava: 01.01.2019

Učinkovito čiščenje odpadnih voda za ohranjanje vodnih virov

zeleno posavje_FIN_vector

ZELENO POSAVJE - za naravo in zdravje

Objava: 05.03.2018

S projektom želimo izboljšati ozaveščenost prebivalcev regije Posavje, o pomenu ohranjanja narave, okolja in ekologije, in sicer o ponovni uporabi stvari, krožnemu gospodarstvu, pomenu pitja vode iz pipe, zmanjšanja zavržene hrane in ločenega zbiranja odpadkov (jedilno olje, kavna usedlina).

Komunala

Olje nekoliko drugače

Objava: 30.04.2019

Nepravilno odloženo odpadno jedilno olje je kot odpadek za okolje visoko obremenjujoče. Znan je podatek, da liter odpadnega olja onesnaži milijon litrov pitne vode, s čimer se višajo tudi stroški čiščenja odpadnih voda na čistilnih napravah.

Portal eKomunalko

Objava: 25.10.2016

Prijavite se v spletni posrtal eKomunalko za celoviti pregled nad odjemni mesti.

9833422_stock-photo-businessperson-paying-invoice-on-mobilephone

Naj bo plačevanje položnic preprosto in varno

Objava: 31.03.2020

e-položnica