OBVESTILO: Uporabnike pitne vode iz Razlagovega brega na Čatežu ob Savi obveščamo, da je danes, 19. 7. 2024, do predvidoma 13.30 ure motena dobava pitne vode zaradi popravila okvare na vodovodnem omrežju.

Uporabnike pitne vode iz ulice Ob potoku v Brežicah obveščamo, da bo v ponedeljek, 22. 7. 2024, med 7.00 in 10.00 uro motena dobava pitne vode zaradi vzdrževalnih del na vodovodnem omrežju.

Objavljeno je obvestilo o racionalni rabi pitne vode na območju VS Bizeljsko in Križe.

DO PREKLICA ODVOZ BIOLOŠKIH ODPADKOV NA DOLOČENIH OBMOČJIH OBČINE BREŽICE IZJEMOMA V POPOLDANSKEM ČASU
Uporabnike obveščamo, da bomo do nadaljnjega, zaradi okvare komunalnega vozila, odvoz bioloških odpadkov na določenih območjih občine Brežice izvajali v popoldanskem času.
Lepo prosimo, da zabojnike pustite na prevzemnih mestih dlje kot običajno (vsaj do 22. ure) oz. da pred vračilom na mesto preverite, če je zabojnik izpraznjen.

Zdravo - bolj zdravo - voda iz pipe

Javno podjetje Komunala Brežice d. o. o. se vseskozi zavzema za ohranjanje okolja in čiste narave, med drugim tudi našega bisera – pitne vode. Javnost želimo seznaniti o prednostih pitja vode iz pipe, in sicer o njenem pozitivnem vplivu na vaše zdravje in počutje, ter opozoriti na pomen ohranitve naravnih virov in ekosistema.

Ker je voda v Sloveniji še vedno zelo čista, izkoristite tisto, ki priteče iz pipe v vašem domu ali službi. Glede na analize, izvedene s strani Nacionalnega laboratorija za zdravje, okolje in hrano, zagotavljamo, da je naša pitna voda izredne kakovosti.

Namen projekta je seznaniti splošno javnost o pomenu in prednostih pitja vode iz pipe.

Glavni cilj projekta je ozavestiti ljudi o pomenu pitja vode iz pipe, in sicer o tem, da je voda iz pipe bolj zdrava, cenejša in da s tem, ko pijemo vodo iz pipe, skrbimo za manj odpadne plastične embalaže, s čimer skrbimo tudi za okolje.

Več o projektu in pozitivnih vidikih pitja vode iz pipe si lahko preberete v PDF zloženki na spodnji povezavi.