OBVESTILO: Obveščamo vas uporabnike, da je zaradi zapadlega snega v teh dneh, ponekod oteženo delo pobiranja in odvoza komunalnih odpadkov. Zaradi zasneženih cest je do nekaterih gospodinjstev onemogočen dostop. V ta namen vas lepo naprošamo, da nastavite vaše odpadke (lahko nastavite vreče zraven zabojnika) pri naslednjem odvozu.

Zaradi okvare komunalnega vozila, bo ponekod po občini Brežice, odvoz odpadkov po koledarju odvoza odpadkov izveden v popoldanskem času.  V ta namen vas lepo naprošamo, da vaše zabojnike ali rumene vreče pustite na prevzemnih mestu dlje kot običajno.

Seznam izvajalcev zimske službe s kontakti koordinatorjev glede na območje izvajanja lahko najdete tukaj: https://www.komunala-brezice.si/objave/zimska-sluzba

Uporabnike pitne vode iz Sromelj - "Mekote" (od HŠ 50 do HŠ 54/A),  obveščamo, da bo v petek, 27. 1. 2023, med 8.00 in 14.00 uro motena dobava pitne vode zaradi vzdrževalnih del na vodovodnem omrežju.

Zdravo - bolj zdravo - voda iz pipe

Javno podjetje Komunala Brežice d. o. o. se vseskozi zavzema za ohranjanje okolja in čiste narave, med drugim tudi našega bisera – pitne vode. Javnost želimo seznaniti o prednostih pitja vode iz pipe, in sicer o njenem pozitivnem vplivu na vaše zdravje in počutje, ter opozoriti na pomen ohranitve naravnih virov in ekosistema.

Ker je voda v Sloveniji še vedno zelo čista, izkoristite tisto, ki priteče iz pipe v vašem domu ali službi. Glede na analize, izvedene s strani Nacionalnega laboratorija za zdravje, okolje in hrano, zagotavljamo, da je naša pitna voda izredne kakovosti.

Namen projekta je seznaniti splošno javnost o pomenu in prednostih pitja vode iz pipe.

Glavni cilj projekta je ozavestiti ljudi o pomenu pitja vode iz pipe, in sicer o tem, da je voda iz pipe bolj zdrava, cenejša in da s tem, ko pijemo vodo iz pipe, skrbimo za manj odpadne plastične embalaže, s čimer skrbimo tudi za okolje.

Več o projektu in pozitivnih vidikih pitja vode iz pipe si lahko preberete v PDF zloženki na spodnji povezavi.